Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Wójt Marklowic najskuteczniejszy

17.02.2009 00:00
Tadeusz Chrószcz, wójt Marklowic, zdobył tytuł Najskuteczniejszego Samorządowca Województwa Śląskiego.  W pierwszej dziesiątce plebiscytu znaleźli się także dwaj inni włodarze z naszego powiatu.
Tadeusz Chrószcz, wójt Marklowic, został wybrany Najskuteczniejszym Samorządowcem Województwa Śląskiego. Zdobył pierwsze miejsce w konkursie „Polski Dziennika Zachodniego” w kategorii wójtów.
 – Jestem dumny z inwestycji w infrastrukturę rekreacyjną. W ubiegłym roku zakończyliśmy pierwszy etap „Tropikalnej Wyspy”. Cieszę się, że mimo prowadzonej na naszym terenie eksploatacji górniczej udało się nam pozostać gminą atrakcyjną dla turystów. Nie pozwoliliśmy sobie zapaćkać terenu kopalnianymi odpadami i mam nadzieję, że uda się utrzymać taki stan – powiedział w wywiadzie dla „DZ” wójt Tadeusz Chrószcz. – Nigdy nie miałem poczucia, że jako wójt mam mniejsze możliwości niż jakiś burmistrz czy prezydent – dodał lider śląskich wójtów.   Liderem burmistrzów w konkursie został Marek Balcer, gospodarz Mikołowa, wśród prezydentów triumfował Jacek Krywult, prezydent Bielska–Białej.
 W pierwszej dziesiątce plebiscytu znaleźli się także dwaj inni włodarze z naszego powiatu: Piotr Oślizło, wójt Gorzyc oraz Kornelia Newy, burmistrz Rydułtów. Samorządowcy zostali finalistami dzięki głosom nadesłanym przez czytelników gazety. (izis)
  • Numer: 7 (472)
  • Data wydania: 17.02.09