10.02.2009 00:00
Aż 28 piłkarzy Odry Wodzisław wraz z kadrą trenerską i działaczami klubu wyjechało w minionym tygodniu do tureckiej Alanyi.

Od minionego wtorku Odra Wodzisław przebywa na zgrupowaniu w tureckiej Alanyi. W obozie udział bierze aż 28 piłkarzy: Piotr Bagnicki ,  Adam Bensz, Michał Buchalik, Dariusz Dudek, Marcin Dymkowski, Piotr Gierczak,  Jan Gruber, Dawid Hanzel,  Szymon Jary, Robert Kłos,  Marcin Kokoszka, Maciej Korzym,  Jacek Kowalczyk,  Aleksander Kwiek, Jacek Kuranty, Jaroslav Machovec, Marcin Malinowski,  Maciej Małkowski, Krzysztof Markowski,  Deividas Matulevicius, Tomasz Moskal,  Łukasz Pielorz, Daniel Rygel, Mateusz Słodowy,  Adam Stachowiak, Sławomir Szary, Marcin Wodecki, Jan Woś .

Dwa sparingi za nimi
 W tym czasie wodzisławianie rozegrali dwa spotkania sparingowe. W pierwszym z nich Odra spotkała się z silnym czeskim zespołem Mlada Boleslaw. Podopieczni Ryszarda Wieczorka ulegli Czechom 0:1 po bramce już w 5. minucie meczu. W drugiej połowie Wieczorek wpuścił na boisko całkowicie zmieniony skład, ale wyniku nie udało się wyrównać. Kolejnym rywalem wodzisławian była drużyna FK Borac Banja Luka. Tym razem to Odra wygrała 1:0 po bramce Tomasza Moskala w 77. minucie spotkania.
 We wtorek 10 lutego odbędzie się mecz przyjaźni pomiędzy Odrą a miejscową Alanyaspor, a na środę zaplanowano mecz z rumuńskim klubem Universitatea Craiova.

Trzy kwadranse z Litwą
 Udany debiut w kadrze narodowej zaliczył Maciej Małkowski, który rozegrał 45 minut w towarzyskim spotkaniu z Litwą. Polacy zremisowali z portugalskim Faro 1:1 po bramce Marcina Brożka w 11. minucie i późniejszym wyrównaniu w 25. minucie Arunasa Klimaviciusa. Maciej Małkowski wszedł na boisko w 46 minucie i zmienił Marcina Komorowskiego. W zgrupowaniu kadry narodowej brał udział także Adam Stachowiak. Obaj już dołączyli do przebywających w Turcji kolegów z Odry.