imieniny: Piotra, Rity, Angeliny

Trudno im odejść od stołu

23.12.2008 00:00
Turniej mikołajkowy w tenisie stołowym

Trzydziestu tenisistów z całego regionu wzięło udział w Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego. Zawody rozegrano w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 21 w Wodzisławiu.
 W najmłodszej grupie zawodników do 25. roku życia zwyciężył Tomasz Mojżysz z Wodzisławia, drugi był Marcin Wloczek również z Wodzisławia, a trzecie miejsce zajął Marcin Durczok ze Skrzyszowa. Wśród zawodników od 25. do 55. roku życia zwyciężył Marek Kaczorek z Relaksu Wodzisław, drugie miejsce zajął Jan Borowski z Jastrzębia, a trzecie Sławomir Marzec z Relsku. Wśród weteranów powyżej 56. roku życia zwyciężył Jerzy Wrzód z Wodzisławia, drugie miejsce zajął prezes Relaksu Antoni Szwab, a tuż za nim uplasował się Zbigniew Siódmok z Bojanowa. W kategorii otwartej, w której udział mogą wziąć wszyscy zawodnicy niezależnie od wieku również zwyciężył Marek Kaczorek, drugi był zawodnik Jedynki Pszów Szymon Święcicki, a trzecie miejsce zajął Jan Borowski.
 Czterech wodzisławskich tenisistów wzięło udział w Turnieju Barbórkowym w Siemianowicach. W kategorii od 25 do 45 lat zwyciężył Jacek Balawajder, w grupie od 46 do 60 lat pierwsze miejsce zajął Marek Kaczorek, który był także drugi w kategorii otwartej. W kategorii najstarszych zawodników powyżej 60 lat trzecie miejsce wywalczył Wojciech Kaptur, a czwarty był Antoni Szwab.
W kolejnych zawodach, tym razem w II Grand Prix Bielska-Białej, Marek Kaczorek w kategorii od 40 do 50 lat był drugi. Także drugie miejsce zajął Wojciech Kaptur w kategorii pow. 60 lat. Ponadto w Turnieju Mistrzostw Śląska Weteranów w Miechowicach w kategorii pow. 65 lat Antoni Szwab zajął 4. miejsce. Marcin Macha

• Numer: 52/53 (464/465)
  • Data wydania: 23.12.08