Poniedziałek, 29 kwietnia 2024

imieniny: Piotra, Rity, Angeliny

Kolejna ważna impreza na Balatonie

23.12.2008 00:00
Na wodzisławskim Balatonie odbył się 3. etap Śląskiej Zimowej Ligi Biegów na Orientację

Pierwszy w historii polski etap Śląskiej Ligi Biegów na Orientację odbył się właśnie w Wodzisławiu w ramach I Międzynarodowego Zimowego Festiwalu Biegowego. Zawody mają już swoją 8-letnią tradycję, ale po raz pierwszy nabrały charakteru międzynarodowego. Wcześniejsze etapy odbywały się w czeskiej Ostrawie i okolicach.

Czesi poza zasięgiem
 Zawodnicy ścigali się w czterech kategoriach, które różnią się od siebie stopniem trudności. Najtrudniejsza jest kategoria A, najprostsza D przeznaczona dla nowicjuszy.
 Rywalizację na trasie najtrudniejszej zdominowali czescy zawodnicy. Pierwszym zawodnikiem z Polski, któremu przebiegnięcie tej trasy zabrało najmniej czasu, był Antoni Szotek z ATZ Racibórz, który zajął dopiero 19. pozycję. Jedyny w tej grupie zawodnik wodzisławskiej Formy Bogusław Nosal zajął 23. miejsce.
 Wśród kobiet zwyciężyła zawodniczka UKS Komety Gliwice Barbara Sanocka. Jedyna w tej grupie zawodniczka Formy Wodzisław Agnieszka Jainta zajęła 6. miejsce z 10-minutową stratą do zwyciężczyni.
W kategorii B, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn, także większość miejsc w pierwszej dziesiątce zdominowali zawodnicy z Czech.

C jak czołówka
 Medalami dla naszych reprezentantów sypnęło w grupie C. Wśród mężczyzn drugie miejsce zdobył Rafał Winklerz z Formy Wodzisław, a tuż za nim na metę przybiegł zawodnik Zespołu Szkół z Gogołowej Łukasz Gajda. Pierwszą dziesiątkę zamknął jego kolega z drużyny Błażej Wita. Na kolejnych pozycjach w tej grupie uplasowali się kolejno: Paweł Wita z Formy Wodzisław (14. pozycja), Dawid Szotek z ZS Gogołowa (15m.) i Tomasz Pietraszczyk z ZS Gogołowa (16m.).
Wśród kobiet najlepszymi naszymi reprezentantkami okazały się zawodniczki ZS Gogołowa: Dominika Rzepiszczak i Weronika Andreczko, które zajęły kolejno 7. i 8. miejsce.

Gogołowa górą
 W kategorii D, która nie jest zaliczana do rankingu Śląskiej Ligi Biegów na Orientację,  pierwsze trzy miejsca zajęli zawodnicy ZS Gogołowa Patryk Kazimierczak, Mateusz Rduch i Daniel Krawczyński. Piąte miejsce zajął Rafał Wachowicz, a siódme Artur Oślizło. Wśród kobiet zwyciężyła Weronika Wrożyna z ZS Gogołowa, a drugie miejsce wywalczyła Danuta Mazurek, także z ZS Gogołowa. Marcin Macha

• Numer: 52/53 (464/465)
  • Data wydania: 23.12.08