imieniny: Piotra, Rity, Angeliny

Setny bieg zawodników Formy

23.12.2008 00:00
Na wodzisławskim Balatonie odbył się I Międzynarodowy Zimowy Festiwal Biegowy

W ramach tej wielkiej imprezy sportowej odbył się 3. etap Śląskiej Ligi Biegów na Orientację, o czym piszemy poniżej oraz zawody w biegach przełajowych. Organizatorem był Klub Sportowy Centrum Wodzisław przy współudziale UKS Jedynka Jastrzębie, Urzędu Miasta w Wodzisławiu oraz tamtejszego MOSiR–u. Impreza była współfinansowana ze środków Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, a nagrody dla najlepszych wręczyła wiceprezydent Wodzisławia Aleksandra Chudzik.

Przed startem po lampce szampana
 Zanim jednak pierwszy biegacze wyruszyli na trasę biegu, na linii startu miała miejsce miła uroczystość. Okazało się, że bieg jest jubileuszowym setnym startem Stowarzyszenia Forma Wodzisław. – Do tej pory wzięliśmy udział w wielu zawodach o różnym charakterze, m.in. w biegach na orientację, zawodach triatlonowych, jeździe na rolkach czy nawet w turnieju siatkówki. Ale ten start jest naszym setnym startem w imprezach biegowych w tym roku – mówi Zbigniew Marszałkowski, prezes Formy Wodzisław. Podobnie było w zeszłym roku, kiedy nasi biegacze zaliczyli ponad 100 biegów. Do największych z nich należą maratony na terenie całej Europy. – W tym roku byliśmy m.in. na Słowacji, Węgrzech, w Belgii czy na wielkich maratonach w całej Polsce – dodaje Marszałkowski.

Konkurencja wyjątkowo silna
 Bieg rozegrany był na trzech dystansach: 1,4 km 3,5 km, oraz na dystansie 10,5 km, przeznaczonym dla najwytrwalszych biegaczy. Na najkrótszym dystansie najszybszym zawodnikiem okazał się Sebastian Knesz z Rydułtów. Tuż za nim uplasowali się kolejno Paweł Wawrzyńczyk i Zdzisław Tomiczek. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła 15–letnia Wioletta Łukaszczyk z Rydułtów. Druga była o rok młodsza Paulina Mojrzysz, a trzecia Aleksandra Tomiczek.
 Na dystansie 3,5 km najszybszym biegaczem okazał się Mateusz Konsik z Syryni. Aż o niespełna minutę wyprzedził Łukasza Mika z UKS Piątka Plus Rydułtowy. Trzecie miejsce zajął Michał Buczek z Nysy. Wśród kobiet niepokonaną okazała się 18–letnia Małgorzata Jasińska, drugie miejsce zajęła Danuta Lichacz, a trzecie Agnieszka Jainta.
 Prawdziwym wyzwaniem dla uczestników Festiwalu był bieg na 10,5 km. Ten dystans najszybciej pokonał Kamil Kędzierski z Nysy. Spośród naszych zawodników najszybciej pobiegł zawodnik Formy Wodzisław Adam Koloska, który zajął 10. miejsce. Kolejni na linię mety dobiegli Janusz Magiera (11. miejsce), Mirosław Gerlich (26. miejsce), Henryk Szkatuła (28. miejsce).

• Numer: 52/53 (464/465)
  • Data wydania: 23.12.08