Poniedziałek, 29 kwietnia 2024

imieniny: Piotra, Rity, Angeliny

Z Mazur wróciły z brązem

23.12.2008 00:00
Wodzisławianki wysoko na Mistrzostwach i Pucharze Świata Jazz Dance i Modern Dance

12 - 14 grudnia w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach odbyły się Mistrzostwa i Puchar Świata Modern i Jazz Dance. Startowały m.in. zespoły z  Kanady, Południowej Afryki, Norwegii, Niemiec, USA, Litwy i Rosji. W reprezentacji Polski znalazł się  wodzisławski „Miraż”, który zaprezentował cztery choreografie. W kategorii jazz dance ogromnym sukcesem okazał się start duetu Bogna Szamatowicz i Aleksandra Sosna, który zdobył brązowy medal. Natomiast solowa choreografia Jagody Bojarczuk została oceniona na bardzo wysokie 4. miejsce. Nieco gorzej poszło Aleksandrze Sośnie, która ze swoją solówką nie zakwalifikowała się do finału i ostatecznie zajęła 14. miejsce.
Ostatni dzień mistrzostw przyniósł kolejny sukces. - Miniformacja modern dance „Róża dla Edith” zajęła wysokie 7. miejsce. Będąc o krok od finału zachwyciła publiczność perfekcją wykonania i wyrazem artystycznym – mówi Ryszard Kozłowski, instruktor tańca w zespole „Miraż”.(red.)

• Numer: 52/53 (464/465)
  • Data wydania: 23.12.08