Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Wodzisławska biblioteka ogłasza konkursy

11.11.2008 00:00
Wodzisławska biblioteka ogłasza konkursy

W piątek 14 listopada w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej ruszają zajęcia w ramach przedsięwzięcia Maniak Literacji. Przez dziesięć dni gimnazjaliści spotkają się ze znanymi pisarzami. 18 listopada gościem biblioteki będzie autorka powieści dla młodzieży Marta Fox. 20 listopada zjawi się tutaj Andrzej Żak znany z książek o tematyce fantastycznej. Dzień później z młodzieżą spotka się Krzysztof Petek piszący głównie opowiadania przygodowe. Uczestnicy zajęć wezmą także udział w konkursach literackich, warsztatach dziennikaskich oraz plebiscycie na młodzieżową książkę XXI wieku. 

Moje święta...
 Przy współpracy z parafią Wniebowzięcia NMP biblioteka organizuje także II edycję konkursu literackiego „Moje Święta Bożego Narodzenia”. Przeznaczony jest on dla gimnazjalistów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych. Prace mogą być napisane w formie wiersza, felietonu, reportażu, wspomnień, opowiadania. Objętość to maksymalnie 5  stron formatu A4 w formie  maszynopisu. Termin składania prac upływa 31 grudnia. Szczegóły pod nr tel. 032 455 48 74.
Wodzisławski kryminał
 Nowością jest konkurs na opowiadanie kryminalne organizowany przez bibliotekę wspólnie ze Stowarzyszeniem Nasz Wodzisław. Prace w 3 egzemplarzach i wersji elektronicznej opatrzonej słownym godłem, należy dostarczyć do biblioteki do 31 stycznia 2009 r.
 Szczegóły dotyczące konkurswów w kolejnych wydaniach „Nowin Wodzisławskich”.(raj)

  • Numer: 46, (458)
  • Data wydania: 11.11.08