Siatkarki grają rewelacyjnie

07.10.2008 00:00
Wodzisławskie siatkarki wygrały dwa kolejne spotkania w III lidze siatkówki na Śląsku

Siatkarki MKS-u Wodzisław w trzech pierwszych spotkaniach zgarnęły komplet punktów, odprawiając z kwitkiem takie firmy jak KU AZS ATH Bielsko-Biała, MMKS Dąbrowa Górnicza i PLKS Pszczyna. Dwa ostatnie zwycięstwa padły w miniony weekend. W sobotę na własnym parkiecie podopieczne Andrzeja Brzezinki spotkały się z drużyną z Dąbrowy Górniczej. Pierwszy set nie zapowiadał takiego spacerku, jaki miał miejsce w kolejnych częściach meczu. Wodzisławianki przegrały bowiem 19:25 popełniając sporo błędów w każdym elemencie gry. Kolejne sety to już zdecydowana dominacja gospodyń, ze szczególnym uwzględnieniem 14-letniej Aleksandry Baron. W trzecim secie wodzisławianki odskoczyły już na kilkunastopunktową przewagę gromiąc rywalki 25:10, a w ostatnim dopełniły formalności wynikiem 25:15. Znakomicie punktowała w tym meczu Sabina Wilczek.
 Drugim spotkaniem minionego weekendu był niedzielny mecz MKS-u w Pszczynie, gdzie wodzisławianki zagrały z tamtejszym PLKS-em. Tu również uległy rywalkom w drugim secie, ale trzy pozostałe ułożyły się po myśli naszych siatkarek. Komplet zwycięstw plasuje MKS na trzeciej pozycji w tabeli po SMS PZPS Sosnowiec i GS UKS Krzanowice.
 W kolejnej rundzie rozgrywek podopieczne Andrzeja Brzezinki spotkają się na własnym parkiecie z drużyną KPKS-u Halemba. Mecz odbędzie się 18 października o godz. 18.00 w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Wodzisławiu - Wilchwach.

• Numer: 41, (453)
  • Data wydania: 07.10.08