Festiwal dobrych wyników na Balatonie

16.09.2008 00:00
W Festiwalu Sportowym na wodzisławskim Balatonie udział wzięło ponad 300 zawodników
Ponad 300 zawodników z całego regionu wzięło udział w Festiwalu Sportowym, który był jedną z imprez zakończenia lata w Wodzisławiu. Zawody odbyły się w Ośrodku Wodnym Balaton. Uczestnicy mogli wziąć udział w wielu konkurencjach sportowych i plastycznych. Nie zabrakło strzelania z broni pneumatycznej, turnieju siatkówki plażowej, czy rzutu lotkami do tarczy, a najciekawszą rywalizacją były biegi przełajowe w pięciu kategoriach
 W konkurencji strzelania z broni pneumatycznej wygrał Roman Janeta, drugi był Aleksander Bagier, a trzecie miejsce wywalczył Mateusz Jakubik. W turnieju piłki siatkowej wśród juniorów najlepiej spisała się para Marek Szustok i Przemek Breksa, drugie miejsce zajęli Radosław Tkocz i Wojciech Kuczmarski, a trzecią lokatę wywalczyli Roman Janeta i Mateusz Kozik. Wśród seniorów zwyciężyła para Kamil Szajor i Dominik Kiepas, którzy w finale wygrali z Łukaszem Czepczorem i Piotrem Michalskim, a na trzeciej pozycji uplasowali się Michał Nosiadek i Maciej Jakubowski.
 Ukoronowaniem sportowej rywalizacji były biegi przełajowe, które rozegrano w pięciu kategoriach. Wśród kobiet pierwsza na mecie po 1,5-kilometrowym biegu zjawiła się Patrycja Chrobak, tuż za nią przybiegła Aleksandra Tylki, a trzecie miejsce wywalczyła Teresa Celary. Na tym samym dystansie rywalizowali także mężczyźni. Zwyciężył Ireneusz Górnik, drugi był Sebastian Knesz, a trzecią lokatę wywalczył Andrzej Drzazgowski. W biegu na 3,5 kilometra najlepiej spisała się Magdalena Krzyżak, druga na linię mety przybiegła Karolina Wrona, a trzecie miejsce wywalczyła Ewelina Roszkowska. Wśród mężczyzn wygrał Łukasz Mika, drugi był Michał Śmietana, a trzecie miejsce wywalczył Kazimierz Grycman. Na najdłuższym dystansie, czyli 10,5 kilometra wśród kobiet zwyciężyła Beata Piłatowska, a wśród mężczyzn najlepszy okazał się Adam Kurek, drugi był Przemysław Malinowski, a trzeci Adam Koloska.
 Zawodnicy rywalizowali także w swoich kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych, czyli w kategorii od 16 do 29 lat, najlepszym zawodnikiem został Rafał Linder. W kategorii 30-latków zwyciężył Robert Mazanik, wśród zawodników w wieku od 40 do 49 lat wygrał Henryk Szkatuła, a wśród najstarszych, czyli 50 lat i więcej wygrał Zbigniew Marszałkowski. Rozegrano także dodatkowe biegi krasnala i małolata, w których udział wzięli najmłodsi sympatycy biegów. Wśród krasnali wygrała Paulina Przybyła, a wśród małolatów najlepsza okazała się Klaudia Sosna. Marcin Macha
  • Numer: 38, (450)
  • Data wydania: 16.09.08