Tancerze w ścisłej czołówce

17.06.2008 00:00
Wodzisławski zespół tańca nowoczesnego „Miraż” kolejny raz święci triumfy

Miraż zdobył wysokie lokaty w Krajowych Mistrzostwach IDO Dance Show, które odbyły się   7–8 czerwca w Tarnowie Podgórnym koło Poznania.

Na podium

Karol Mental zdobył srebrny medal  za układ „Spiderman” oraz Dawid Tkaczyk – brązowy medal z choreografią „Pirat”. Natomiast tancerki – solistki Paulina Wloka zajęła 5. miejsce z układem „Biedronka”, a jej koleżanka Martyna Możdżeń 12. miejsce za taniec „Dla Pana Mozarta”. W duetach dzieci, Martyna Możdżeń z Dawidem Tkaczykiem wytańczyli 7. miejsce, podobnie jak duet juniorów Aleksandra Skrobacz i Aneta Ferens. Zaraz za nimi uplasowały się Aleksandra Sosna i Bogna Szamatowicz.  Równie wysokie lokaty  Miraż zdobył w konkurencjach miniformacji, gdzie dzieci za układ „Pasztet drobiowy” (Sara Kozub, Karolina Krzywodajć, Karol Mental, Martyna Możdżeń, Alicja Stanek, Paulina Wloka, Dominika Pławna, Klaudia Draga) otrzymały brązowy medal, zaś juniorzy za „To Help The Earth” (Aneta Ferens, Aleksandra  Skrobacz, Martyna  Musiolik, Adrianna Sosna, Izabela Jędrusik, Żaneta  Zdańska, Patrycja Barteczko) zajęli 6 miejsce.

Ola w gronie najlepszych

Ogromnym sukcesem okazał się występ solo Aleksandry Sosny, która zdobyła 4 miejsce spośród 36. solistek startujących w tej kategorii. Pozostałe, Bogna Szamatowicz  za „Business woman” znalazła się na 7. miejscu, a Jagoda Bojarczuk za „Copacabana” na miejscu 14.
Największe emocje wzbudził występ formacji juniorów w choreografii „The Factory”, której do podium zabrakło minimalnej liczby punktów. Formacja musiała zadowolić się 4. lokatą.
Wodzisławskich tancerzy przygotowali: Ryszard Kozłowski, Lenka Brečková i Alfred Kucharczyk.