Szachiści z Rydułtów reprezentowali nas godnie

15.04.2008 00:00
Piotr Boldys brązowym medalistą „Wiosny w Rydułtowach”
Zawody odbyły się w rydułtowskim Domu Orkiestry i zgromadziły 83 zawodników z całego Śląska oraz Opola i Dzierżoniowa. Turniej był bardzo mocno obsadzony. W każdej kategorii wiekowej startowali finaliści Mistrzostw Polski, wśród nich także świeżo upieczona Mistrzyni Polski do lat 12 sprzed dwóch tygodni Angelika Dziodzio, reprezentująca MKS z Rybnik. W Rydułtowach zajęła 3 miejsce.
Nasz powiat reprezentowało 18 zawodników zrzeszonych w Uczniowskim Klubie Sportowym Ognisko Rydułtowy. Najlepiej z nich spisał się Piotr Boldys, który w najstarszej kategorii do 16 wywalczył trzecią lokatę. Ustąpił tylko utalentowanemu rodzeństwu z Carbo Gliwice Marice i Błażejowi Olchówko. Bardzo wysokie 5 miejsce w najmłodszej kategorii do lat 8 wywalczył także Kacper Bilczewski. W pierwszej dwudziestce uplasowali się Agata Stebel, Martin Rybka i Mikołaj Polczyk (kat. do 8 lat), Paweł Gajda, Robert Połomski, Bartłomiej Szuła, Paweł Ferenc (kat. do 10 lat), Dagmara Szurek, Dawid Czarnecki, Bartłomiej Heród (kat. do 13 lat), Oriana Szurek, Sławomir Górnik oraz Szymon Hacukiewicz (kat. do 16 lat).
Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy Ognisko Rydułtowy. Zawody finansowane były z budżetu Urzędu Miasta w Rydułtowach. Patronat nad zawodami objął poseł Ryszard Zawadzki.