Udany początek sezonu

22.01.2008 00:00
Halowe Mistrzostwa Śląska w lekkiej atletyce. Rydułtowscy sportowcy z medalami.

Bardzo udanie rozpoczęli sezon startowy w hali młodzi rydułtowscy lekkoatleci. W piątek 11 stycznia reprezentanci UKS „Piątka Plus” Rydułtowy na hali lekkoatletycznej Centralnego Ośrodka Sportu w dalekiej Spale startowali w halowych Mistrzostwach Śląska w Lekkiej Atletyce. Ośmioosobowa reprezentacja wywalczyła 4 medale. W biegu na dystansie 600 m młodziczek zdecydowanie zwyciężyła Wioletta Łukaszuk (jej czas to 1:45,32) zdobywając złoty medal i tytuł Halowej Mistrzyni Śląska. Srebrny medal po zaciętym finiszu wywalczył Krzysztof Seemann w biegu na dystansie 600 m juniorów (1:26,82). Brązowy medal zdobył Mateusz Cyroń w biegu na dystansie 300 m juniorów młodszych (38,29) oraz Paweł Wawrzyńczyk w biegu na dystansie 600 m młodzików (1:33,54). Tuż za podium na 4 miejscu w biegu na dystansie 1000 m w kategorii młodzików uplasował się Kamil Warnicki (3:01,25).