W Odrze przed sezonem

22.01.2008 00:00
Odra Wodzisław poznaje sparingpartnerów, wzmacnia się i... przegrywa pierwszy sprawdzian

Piłkarze Odry Wodzisław przegrali pierwszy mecz sparingowy w tegorocznej przerwie zimowej z czeską drużyną FC Vitkovice. Jeszcze w przerwie spotkania wynik był remisowy 1:1, ale w drugiej części gry to właśnie rywale strzelili o jedną bramkę więcej i ostatecznie wygrali 3:2. Bramki dla wodzisławskiej drużyny zdobyli Tomasz Świerzyński i testowany w Odrze Słowak Peter Iskra.

Kontrakty z wodzisławskim klubem podpisało już dwóch nowych zawodników. Pierwszym z nich jest 27–letni Artur Błażejewski, który jeszcze niedawno zasilał szeregi imienniczki wodzisławskiej Odry z Opola, ale ma także doświadczenie gry w takich drużynach jak Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin czy Ruch Chorzów. Kolejnym nowym nabytkiem Odry jest urodzony w Rydułtowach, piłkarz Rymera Niedobczyce i Górnika Zabrze, Błażej Radler. Zawodnik podpisał już dwuletni kontrakt z Odrą.

Z Odry do Ruchu Chorzów odszedł natomiast jeden z najsilniejszych ogniw wodzisławskiej drużyny – bramkarz Krzysztof Pilarz, który nieraz uratował z opresji wodzisławską drużynę. Na boisku Odry w roli gospodarza nie zobaczymy już także Marcina Nowackiego, który także podpisał kontrakt z drużyną z Chorzowa.

Piłkarze Odry poznali już rywali, z którymi zmierzą się w meczach sparingowych na zgrupowaniu w tureckiej Alanyi. 2 lutego nasi piłkarze zmierzą się z uczestnikiem rozgrywek rumuńskiej ekstraklasy Glorią Bistrita. Trzy dni później, 5 lutego, podopieczni Janusza Białka spotkają się z drużyną Sanfrecce Hiroshima FC, która na co dzień gra w pierwszej lidze Japonii. Kolejnym rywalem będzie zdobywca pucharu Czarnogóry z 2007 roku – FK Rudar, a na zakończenie wodzisławianie spotkają się z drużyną pierwszej ligi Bośni i Hercegowiny FK Slavija.