Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Z miłości do kwiatów

22.01.2008 00:00
Wystawa obrazów Alicji Szymczak, matki wiceprezydenta Wodzisławia

Wernisaż wystawy pt. „Kwiatowe krajobrazy” odbył się 18 stycznia w wodzisławskiej bibliotece.

– Kwiaty są kruche i delikatne jak ludzkie życie – mówi o bohaterach swoich obrazów Alicja Szymczak.

O tej kruchości sama przekonała się kilka lat temu, kiedy miała zawał serca. Po powrocie ze szpitala czekała ją długa rekonwalescencja. Przerażała ja wizja leżenia całymi godzinami w łóżku. Zawsze była aktywna i pełna wigoru, więc zalecenia lekarzy były dla niej wyrokiem. Pani Alicji znalazł zajęcie jej syn Dariusz, obecny wiceprezydent Wodzisławia.

– Przyszedł i powiedział, że skoro zawsze chciałam malować, to teraz mam na to dużo czasu. Kupił sztalugi, pędzle, farby i wróciłam do swojej młodzieńczej pasji – wspomina Alicja Szymczak.

Obrazy artystki zyskały uznanie na wielu konkursach w kraju, a także poza jego granicami, m.in. na Słowacji. Alicja Szymczak związana jest z amatorskim klubem pracy twórczej Zdrzadełko w Pszczynie. Jej prace będzie można oglądać do 18 lutego w galerii Pod Fikusem w MiPBP. Potem obrazy zostaną przeniesione do czytelni dla dorosłych.

(j.sp)

  • Numer: nr 4 (418)
  • Data wydania: 22.01.08