imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

W Rydułtowach po zmroku

18.12.2007 00:00
II edycja Rajdu Samochodowego o Rydułtowską Barbórkę oraz wieczorne Barbórkowe Kryterium Rydułtowskich Asów

Rajd samochodowy o Rydułtowską Barbórkę odbył się 9 grudnia w okolicach targowiska, Urzędu Miasta i kopalni w Rydułtowach. Organizatorem zawodów przeznaczonych dla wszystkich fanów sportu motorowego już po raz drugi był Automobilklub Ślązak.

Tym razem na uczestników czekały dwa etapy. W pierwszym z nich zawodnicy rywalizowali o cenne punkty zaliczane do całorocznej klasyfikacji Pucharu Automobilklubu Ślązak. Drugi etap miał zdecydowanie lepszą oprawę, bowiem odbywał się po zmroku, co było nie lada atrakcją dla zawodników oraz kibiców. Rozświetlające ciemność światła pędzących samochodów, migające flesze aparatów oraz ryk silników nadawały niesamowity charakter tej próbie. Wszystko to sprawiło, że mimo chłodu, wielu kibiców chciało obejrzeć to widowisko.
Profesjonalna robota

Na starcie stanęło 37 załóg podzielonych na trzy klasy pojemnościowe. Pierwszą klasę stanowiły popularne fiaty 126p, do drugiej wliczano samochody o pojemności do 1250 cm3, natomiast w trzeciej klasie ścigali się rajdowcy w samochodach o pojemności skokowej powyżej 1250 cm3.
  – Licznie zgromadzeni kibice mogli podziwiać profesjonalnie przygotowane do sportu samochody oraz wiele całkowicie seryjnych, bo udział w zawodach może wziąć każdy, kto posiada sprawny samochód oraz prawo jazdy – mówi Jerzy Salwiczek, prezes AMK Ślązak.

W klasie pierwszej zwyciężył Mateusz Radecki i pilotka Magda Pajchrowska. Drugie miejsce wywalczyli Piotr Gadziński i Agata Radecka, a trzecie miejsce zajęli Witold Świerczek i Paweł Gardian. W klasie drugiej zwyciężyli Adam Stokowski i Adam Piechota, drugie miejsce zdobyli Patryk Łączka i Bartosz Łączka, a na trzecim miejscu uplasowali się Marcin Grzonka i Leszek Grzonka. W klasie najmocniejszych samochodów pierwsze miejsce zajęli Krzysztof Karkoszka i Marcin Zieliński, którzy startowali niesamowicie szybkim subaru imprezą. Drugie miejsce również na subaru imprezie, ze stratą jedynie 0,11 sekundy do zwycięzców zdobyli Witold i Katarzyna Biłkowie, a na trzeciej pozycji uplasowali się Filip i Katarzyna Andrzejakowie. Identycznie było w klasyfikacji generalnej.

Rydułtowskie Asy

W wieczornym Barbórkowym Kryterium Rydułtowskich Asów wyniki rozpatrywane były tylko w poszczególnych klasach i nie różniły się znacznie od etapu dziennego. W klasie pierwszej jako pierwsi na mecie ponownie zameldowali się Mateusz Radecki i Magda Pajchrowska. Drugie miejsce wywalczyli Piotr Gadziński i Agata Radecka, a trzecie miejsce zajęli Witold Świerczek i Paweł Gardian. W drugiej klasie zwyciężyli Adam Stokowski i Adam Piechota, drugie miejsce zdobyli Radosław i Aleksandra Nimtszowie, a trzecie miejsce wywalczyli Marcin i Leszek Grzonkowie. W klasie trzeciej ponownie tryumfował Krzysztof Karkoszka ze swoim pilotem Marcinem Zielińskim, drugie miejsce zajęli Filip i Kasia Andrzejak, a na trzecie miejsce wskoczyli Grzegorz Kolec i Marcin Telniaszek.

• Numer: 51/52 (413/414)
  • Data wydania: 18.12.07