imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

Pierwsza wygrana u siebie

18.12.2007 00:00
Siatkarze Górnika Radlin wreszcie wygrali mecz na własnym parkiecie

Podopieczni Marka Przybysza wreszcie wygrali swój pierwszy mecz przed własną publicznością. Niemoc nie została przełamana podczas czwartkowego zaległego spotkania z Błękitnymi Ropczyce. Radlinianie przegrali z kretesem 0:3 i ich sytuacja w tabeli zrobiła się fatalna. Wygrali dopiero w sobotę, w meczu IX kolejki siatkarskiej II ligi. Spotkali się z sąsiadem w tabeli Hejnałem Kęty.

Pierwszy set wskazywał jednak na kolejną porażkę. Słaba gra w przyjęciu doprowadziła do sromotnej porażki 15:25. W kolejnych trzech setach to gospodarze okazali się lepszą ekipą i wygrali ostatecznie 3:1. Znakomicie zaprezentowali się młodzi zawodnicy Adam Barteczko i Łukasz Taterka. Wygrana za 3 punkty nie dała jednak radlinianom skoku w tabeli. Na półmetku rozgrywek z 9 punktami na koncie okupują przedostatnią pozycję w tabeli. Rozgrywki zostaną wznowione dopiero po Nowym Roku. W pierwszym meczu rewanżowym, 5 stycznia, radlinianie podejmować będą u siebie drużynę MOS Wola Warszawa.

• Numer: 51/52 (413/414)
  • Data wydania: 18.12.07