Nikt im nie dorówna

18.12.2007 00:00
Gimnastycy z Radlina świętują znakomite wyniki uzyskane w tym roku

W minioną sobotę gimnastycy Klubu Gimnastycznego Radlin oficjalnie zakończyli tegoroczne zmagania w tej dyscyplinie sportu.
Dla najmłodszych naśladowców Leszka Blanika zorganizowano coroczne Gwiazdkowe Zawody Gimnastyczne. Tym razem młodzi sportowcy rywalizowali o Puchar ks. Prałata Alfreda Wloki oraz obecnego proboszcza tamtejszej parafii ks. Zenona Działacha.
– Chcemy zorganizować turniej dla tych najmłodszych zawodników, którzy startują na co dzień w kategorii pierwszego kroku, ponieważ oni tych zawodów mają najmniej. Tutaj mogą zaprezentować się przed swoimi rodzicami i dziadkami – mówi Ludwik Blanik, prezes radlińskiego klubu. Wyczyny gimnastyków oceniał olimpijczyk z Montrealu z 1976 roku Marian Pieczka, który jest zarazem trenerem w radlińskim klubie.

Najlepiej zaprezentował się Marcin Stedin, który zainkasował 57,40 pkt. Drugie miejsce wywalczył Piotr Śliwa z wynikiem 56,60 pkt., a na trzeciej pozycji uplasował się Daniel Skupień z 55,80 pkt. na koncie. Na dalszych miejscach uplasowali się kolejno: Błażej Kasprzyk, Kamil Kelner, Patryk Kuśka, Karol Lis, Łukasz Stepień, Krzysztof Marek, Szymon Kmieciak i Mateusz Tkocz.

Przed publicznością zaprezentowała się także grupa gimnastyczna dziewcząt, która na co dzień trenuje pod okiem Małgorzaty Klyszcz. Dla wszystkich dzieci zrzeszonych w KG Radlin przygotowano paczki świąteczne.

• Numer: 51/52 (413/414)
  • Data wydania: 18.12.07