Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Radlin w czołówce

11.12.2007 00:00
Bardzo dobre wyniki pływaków Górnika Radlin podczas IV rundy finałowej Ligi Klubów Śląskich

Na sobotnich zawodach 10–latków w Dąbrowie Górniczej Górnik Radlin reprezentowali uczniowie klasy 4 Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie: Aleksandra Głomb, Martyna Skiba, Olga Szczepańska, Kinga Rolnik, Patrycja Wróblewska, Nikola Gruszka, Jakub Adamczyk, Sebastian Suchodolski, Rafał Radecki, Mateusz Siwek oraz Łukasz Konopka. Wszyscy zawodnicy startowali na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem zmiennym. Najlepsze rezultaty uzyskała Aleksandra Głomb, która zajęła 5 miejsce na dystansie 100 m stylem zmiennym (czas: 1:32,70) oraz 11 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym (czas: 37.25). Takie wyniki dały jej bardzo wysoką, trzecią pozycję w klasyfikacji ogólnej. Pozostali zawodnicy poprawili swoje wyniki życiowe. Sztafeta dziewcząt 4x100 m stylem dowolnym (Aleksandra Głomb, Nikola Gruszka, Patrycja Wróblewska, Martyna Skiba) z wynikiem 6:29,44 zajęła miejsce 5, natomiast chłopcy (Jakub Adamczyk, Rafał Radecki, Mateusz Siwek, Sebastian Suchodolski) zajęli miejsce 10 uzyskując wynik 6:48,38. Trenerem zawodników jest Wojciech Szulc.

W niedzielę na pływalni Pałacu Młodzieży w Katowicach odbyły się IV finałowe zawody pływackie Ligi Klubów Śląskich 11–latków, a na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radlinie rywalizowali 12–latkowie. Każdy z zawodników startował w konkurencji 100 m stylem dowolnym oraz 200 m stylem zmiennym.

Wśród 11–latków najlepsze wyniki osiągnęli Jonasz Salamon (4 miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym – czas: 1:11,31), Kamil Sladek (8 miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym – czas: 1:13,38 oraz 12 miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym – czas: 3:07,25). Jonasz Salamon w klasyfikacji ogólnej zajął 8 miejsce. Bardzo dobrze wypadła sztafeta chłopców 4x50 m stylem dowolnym w składzie: Jonasz Salamon, Sebastian Karcz, Kamil Sladek oraz Robert Zerzon. Młodzi pływacy z Radlina wywalczyli 3 miejsce z czasem 2:18,15. W zawodach brali także udział: Manuela Frycz, Partycja Brachman, Szymon Andrejko oraz Jacek Buchta. Trenerem zawodników jest Danuta Korzonek.

Wśród 12–latków najlepsze wyniki uzyskali: Agata Myśliwiec (9 miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym czas: 1:10,44 oraz 10 miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym – czas: 2:55,44), Dawid Gardyan (17 miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym – czas: 2:53,47). Sztafeta chłopców 4x50 m stylem dowolnym w składzie Dawid Gardyan, Dawid Gleń, Sebastian Rożyk i Rafał Suchodolski, zajęła 7 miejsce z czasem 2:22,09. W zawodach brali również udział: Klaudia Strzałkowska, Roksana Pędzich, Mateusz Hajduczek. Trenerem zawodników jest Jacek Kuliński.Marcin Macha,