imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Przed nami sporo pracy

06.11.2007 00:00
Kolejna przegrana siatkarzy Górnika Radlin

Tym razem rywalami radlinian była drużyna Politechniki Krakowskiej, która do czasu meczu w Radlinie okupowała ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. Kibice i sami siatkarze mieli nadzieję, że z takim zespołem uda się wreszcie wywalczyć komplet punktów. - Graliśmy z Politechniką na turnieju w Jaworznie i świetnie zdawaliśmy sobie z tego sprawę, że to jest trudny przeciwnik. W dwóch meczach z nami nie wygrali, więc po cichu liczyliśmy na pierwszy wygrany mecz - mówi Marek Przybysz, trener Górnika Radlin. Tak się jednak nie stało. Drużyna z Krakowa była niezwykle wymagająca i udowodniła to już w pierwszym secie. Mimo, że gospodarze wyszli na mocne prowadzenie 16:10, to ostatecznie przegrali 23:25. I ten set zadecydował o obliczu całego spotkania. W drugim secie bardzo dobrą zmianę dał Łukasz Taterka, który po raz kolejny zagrał bardzo odważnie i to między innymi dzięki jego dobrym atakom radlinianie wygrali drugiego seta 25:20 i mecz rozpoczynał się od początku. Kolejny set znowu rozstrzygnął się na korzyść przyjezdnych. W nerwowej końcówce błąd sędziego, który nie zauważył ataku w siatkę jednego z gości, pozwolił im wygrać 25:23. Gospodarze zdołali jednak doprowadzić do tie-breaka. Pierwsze trzy piłki dały punkty tylko gościom i strat nie dało się już odrobić. Przewaga rosła punkt za punktem i ostatecznie skończyło się na 7:15 i 2:3 w całym meczu.