imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Dudek i Piechniczek nie pomogli

13.03.2007 00:00
Po ciekawym i szybkim meczu Odra Wodzisław przegrała z Cracovią Kraków 0:1.

W pierwszym meczu tej rundy wodzisławianie przegrali z Zagłębiem 0:1, tym samym wynikiem zakończył się także mecz Odry z Cracovią. I nie pomogła nawet obecność na trybunach bramkarza Liverpoolu Jerzego Dudka, ani byłego selekcjonera reprezentacji Antoniego Piechniczka.

Mecz rozstrzygnął się już w 6 minucie, kiedy znakomicie prawą stroną pociągnął Tomasz Moskała, wysunął do Piotra Gizy, ten przełożył piłkę na lewą nogę, uderzył i wpakował ją do siatki naciągniętego jak struna Krzysztofa Pilarza. O pierwszych 20 minutach w wykonaniu Odry pewnie każdy z kibiców chce jak najszybciej zapomnieć. Wodzisławianie stali na boisku i zachowywali się jakby zapomnieli jak się gra w piłkę.

W miarę upływu czasu wodzisławianie  stanęli na nogi i zaczęli konstruować składne akcje. O ile udało im się kilka razy przedrzeć przez szyki obronne krakowian, o tyle bramkarz Cracovii Marcin Cabaj był już nie do przejścia. Bronił bardzo pewnie, wyłapywał kąśliwe uderzenia Jana Wosia i Marcina Nowackiego, wielokrotnie ratując swoich kolegów z opresji. Najlepszą okazję do wyrównania miał nowy nabytek Odry Jakub Grzegorzewski w 41 minucie meczu, ale z kilku metrów nie trafił do siatki.

Zmiana stron niczego do gry nie wniosła. Wodzisławianie nadal starali się wyrównać, a piłkarze Cracovii robili wszystko, aby utrzymać jednobramkowe prowadzenie, które daje im kolejne po remisie z warszawską Legią punkty.