środa, 26 czerwca 2024

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

Odrobina luksusu od święta

13.03.2007 00:00
Strzyżenie i modelowanie włosów oraz pielęgnacja dłoni, to tylko niektóre atrakcje, które czekały na panie 8 marca w rydułtowskiej bibliotece.

Inicjatorką spotkania z okazji Dnia Kobiet była szefowa placówki Barbara Laszczyńska.

– Kalkujemy różne święta, a zapominamy o tych, które już od dawna są w naszym kalendarzu, choć może niektórym kojarzą się wyłącznie z minionym systemem. Dzień Kobiet jest wyjątkowy. Możemy oddać hołd wszystkim paniom, które ciężko pracują nie tylko zawodowo, ale i w domu – mówi dyrektorka.

Pomysł zorganizowania imprezy poparły także przedstawicielki płci pięknej, które przyszły 8 marca do książnicy.

– Cóż, wypada tylko przyklasnąć takiej inicjatywie. Przyznam jednak, że aż takich atrakcji się nie spodziewałam. Przyjemności od samego rana! To się nazywa świętowanie - cieszyła się Krystyna Froncek, która skorzystała z zaproszenia.

Niektóre panie po raz pierwszy miały okazję skorzystać z usług kosmetycznych.

– Masaż dłoni, profesjonalny manicure – nigdy wcześniej tego nie robiłam. Mam nadzieję, że spotkanie z okazji Dnia Kobiet już na stałe wpisze się w kalendarz imprez kulturalnych i w przyszłym roku znowu się tutaj spotkamy – mówiła Ewelina Bobrzyk, mieszkanka Rydułtów.

Obsługę kosmetyczną zapewniły słuchaczki Policealnej Szkoły Kosmetycznej z Rydułtów. Z kolei uczniowie klas gastronomicznych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 zadbali o drobne przekąski. Była symboliczna lampka wina i oczywiście kwiaty dla każdej pani.

– Pełen kosz przepięknych czerwonych róż dostałyśmy na imprezę od właściciela firmy Rekpol. Kwiatek dla każdej pani był dopełnieniem naszego spotkania – mówi Barbara Laszczyńska.

(j.sp)

  • Numer: 11 (373)
  • Data wydania: 13.03.07