Zabrakło tylko seta

30.01.2007 00:00
Brąz młodzików Górnika Radlin w rozgrywkach Mistrzostw Śląska.

Młodzikom Górnika Radlin zabrakło jednego wygranego seta, aby zająć drugie miejsce w tabeli i awansować do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. W minionym tygodniu rozegrano dwa ostatnie turnieje IV etapu rozgrywek. – O wszystkim zadecydował pierwszy turniej w Raciborzu, gdzie przegraliśmy oba mecze wynikiem 0:2 – mówi szkoleniowiec młodych siatkarzy Górnika Radlin Łukasz Lip. – Był to okres poświąteczny, kiedy na sali zamiast treningów odbywały się uroczystości barbórkowe – dodaje Lip.

Do tytułu wicemistrza Śląska i awansu do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski zabrakło jedynie jednego wygranego seta w którymkolwiek spotkaniu, nawet przegranym. Mistrzostwo Śląska wywalczyli bezsprzecznie młodzi siatkarze KS Jastrzębie Borynia, którzy wygrali wszystkie mecze w IV etapie rozgrywek gromadząc łącznie 12 punktów. Wszystkie pozostałe drużyny wywalczyły tę samą liczbę punktów i o poszczególnych miejscach decydował lepszy stosunek setów. Drugim zespołem na Śląsku został TS Volley Rybnik, z którym (i tu paradoks!!!) radlińscy siatkarze wygrali trzy na cztery mecze. - Na pewno przed sezonem nie stawiałbym na zajęcie trzeciego miejsca w tym rozgrywkach. W drużynie mamy sporo debiutantów i od razu wskoczyli na tak wysoki poziom rozgrywek. Jestem mile zaskoczony – mówi Łukasz Lip.

Oto jak radlińscy siatkarze zdobywali brązowy medal Mistrzostw Śląska w czwartym, decydującym etapie rozgrywek: