Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Najlepszych już znamy

30.01.2007 00:00
Konkurs „Idą święta” zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Rydułtowach rozstrzygnięty.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 24 stycznia w galerii „Za drzwiami”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu wodzisławskiego i rybnickiego. Tym razem młodzi artyści mieli za zadanie przedstawić w sposób oryginalny stajenkę. Zwyciężczyni w kategorii od lat 11 do 15 wykorzystała np. futerko z kurtki, kawałki włóczki i pastele.

– Pocięłam na kawałki starą kurtkę i zrobiłam z tego futerko dla króliczka, który może kojarzy się raczej z Wielkanocą, ale ja postanowiłam go umieścić także przy stajence, w której urodził się Pan Jezus – tłumaczy dwunastolatka Sandra Pyrzińska z rydułtowskiego Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

W tym roku na konkurs wpłynęło ponad 50 prac. Oceniało je jury, któremu przewodniczył dyrektor Państwowego Ogniska Plastycznego artysta malarz – Franciszek Nieć. Większość artystów wykonała prace płaskie, w formie kartek.

– Jak zwykle komisja miała ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców. Wszystkie prace były pomysłowe i starannie wykonane. Aż żal, że nie mogliśmy nagrodzić wszystkich – mówi Beata Waligórski-Rzaczek, członek jury.

(j.sp)

  • Numer: 5 (367)
  • Data wydania: 30.01.07