Pozostaje tylko trenować

23.01.2007 00:00
Uczniowski Klub Sportowy otrzymał z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu sprzęt narciarski wart ok. 15 tysięcy zł. – Wystąpiliśmy do ministerstwa z prośbą o wsparcie w postaci sprzętu potrzebnego do treningów. I udało się. Otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź i już dzisiaj nasi podopieczni mogą cieszyć się z tego prezentu – mówi Jerzy Lisowski, szef UKS Strzał Wodzisław.

Wodzisławscy biatloniści dotychczas dysponowali sprzętem przekazanym im w podobnych okolicznościach 10 lat temu. Wówczas darczyńcą było Ministerstwo Sportu oraz wodzisławscy olimpijczycy Tomasz Sikora i Krzysztof Sosna.

Tegoroczny „prezent” obejmuje 8 par nart, 8 par butów, 10 par kijów oraz 15 par wiązań. Całość warta jest ok. 15 tysięcy złotych. Ponadto Tomasz Sikora i jego brat Marcin Sikora ufundowali 8 kompletów ubrań startowych. – To dla naszych podopiecznych bardzo budujące. Nam pozostaje tylko trenować i... czekać na śnieg. Obecnie wszystkie imprezy sportowe na śniegu są odwołane – dodaje Lisowski.

A że w wodzisławskich biatlonistów warto inwestować pokazują wyniki sezonu letniego i kilka ostatnich startów na śniegu. Julia Sosna na Ogólnopolskich Zawodach w Biathlonie Letnim wywalczyła brązowy medal. Jej kolega z drużyny Andrzej Kubica w debiucie wodzisławskiego UKS-u w Mistrzostwach Polski Seniorów w biathlonie letnim zajął bardzo wysokie 13 miejsce. Jedną z największych nadziei olimpijskich jest 11- letni Paweł Sosna, który w zawodach organizowanych przez Śląski Związek Biathlonu wywalczył srebrny medal. Krążek tego samego koloru wywalczyła w tych zawodach także Julia Sosna. Bardzo dobre wyniki notuje Andrzej Kubica, który w Ogólnopolskim Biegu Sylwestrowym w Zakopanem zajął 5 miejsce, a 7 stycznia w biegu na 20 km zajął 3 miejsce.

• Numer: 4 (366)
  • Data wydania: 23.01.07