imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Strzelec wygrywa

21.11.2006 00:00
Amatorska Liga Piłki Siatkowej.

Leon Internet Radlin przegrał w minionym tygodniu na własnej hali z Salus International 1:3, ale nie to było niespodzianką kolejki. Pierwsze zwycięstwo i pierwsze punkty zainkasowała drużyna Strzelca Gorzyczki, która na własnym parkiecie wygrała w tie-breaku z ekipą Team Golejów. – We wcześniejszych meczach jakoś nie mieliśmy szczęścia, żeby zdobyć jakieś punkty. Cały czas zmieniał nam się skład drużyny i tak to trwa od trzech lat, odkąd gramy w lidze – mówi Robert Tomala, jeden z zawodników Strzelca Gorzyczki.

Pierwszy set to pewna wygrana gości z Golejowa 25:17 i wydawało się, że kolejna porażka gospodarzy jest tylko kwestią czasu. Kolejny set to już teatr jednego aktora, w którym główną rolę odgrywali zawodnicy Strzelca. Dobrze atakowali Robert Tomala i Łukasz Czepczor i drugi set to już wygrana gospodarzy 25:18. Trzeci set wyglądał podobnie i gospodarze wysunęli się na prowadzenie w setach 2:1. W czwartym secie był tie-break. Gospodarze wygrali 15:9 inkasując tym samym pierwsze punkty.

Znacznie gorzej spisuje się Leon Internet Radlin, który spotkał się z ekipą Salus International i przegrał. Tym samym po 8 meczach, z 16 oczkami na koncie punktowym radlinianie zajmują 2 miejsce w tabeli grupy A

Nie udał się rewanż AZS Rydułtowy w derbowym meczu powiatu wodzisławskiego z drużyną FOX Pszów. We wrześniu mecz tych drużyn zakończył się wynikiem 3:1 na korzyść pszowian. Tym razem było tak samo.

Drużyna FOX Pszów po 6 spotkaniach zajmuje 2 miejsce, po liderze z Rybnika - Beer Team Rybnik.