Grają ze zmiennym szczęściem

06.11.2006 00:00
Leon Internet Radlin walczy w Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej.

Założycielem drużyny z Radlina jest Andrzej Steciuk, który jeszcze niedawno reprezentował barwy drużyny Domel. Udało nam się zdobyć sponsora i tak od września z powodzeniem występujemy w rozgrywkach - mówi Steciuk. Obecnie radlińscy siatkarze występują w I grupie eliminacyjnej. Na 6 rozegranych spotkań wygrali 4 i przegrali 2.

Druga porażka miała miejsce w minionym tygodniu na własnym parkiecie. Do Radlina przyjechali ubiegłoroczni tryumfatorzy tych rozgrywek - drużyna Domel Rybnik. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, którego nie powstydziliby się zawodowi siatkarze. Spotkanie mogło rozstrzygnąć się znacznie wcześniej, ponieważ po dwóch setach goście prowadzili już 2:0. Radlinianie zdołali się jakoś pozbierać i udało im się wygrać dwa następne sety i doprowadzić do tie-breaku. Tutaj minimalnie lepszą drużyną okazali się przyjezdni i wygrali 15:13.

W następnej kolejce radlinianie będą podejmować na swoim parkiecie drużynę Albion Team Rybnik i zapowiada się kolejne emocjonujące spotkanie. Mecz odbędzie się we wtorek 7 listopada, o godz. 19.00 w sali sportowej Gimnazjum nr 1 w Radlinie.

W innych spotkaniach z udziałem drużyn z naszego powiatu drużyna FOX Pszów wygrała na wyjeździe z ekipą Young Team wynikiem 3:0. Pszowianie nie mieli większych kłopotów z rozprawieniem się z ekipą gospodarzy, na których koncie punktowym po 5 spotkaniach nadal znajduje się 0 punktów. Wygrali kolejno do 17, 23 i 22 i po 5 spotkaniach mają na swoim koncie 12 punktów.

W tej samej grupie eliminacyjnej występuje drużyna AZS Rydułtowy. Ich mecz z drużyną Kamienia został przełożony.

• Numer: 45 (354)
  • Data wydania: 06.11.06