imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

Powinniśmy oddać ludziom pieniądze

31.10.2006 00:00
Górnik Radlin - Cukrownik Lublin 0:3 (21:25, 17:25, 21:25).
Siatkarze Górnika Radlin już dawno nie mieli tak fatalnego sezonu. Tym razem przegrali kolejne spotkanie ligowe na własnym parkiecie z Cukrownikiem Lublin. To co zaprezentowali w sobotę, nie dorównuje rozgrywkom amatorskim i woła o pomstę do nieba. W zeszłym roku graliśmy w pierwszej lidze. Mieliśmy słaby zespół, ale na parkiecie była walka, było zaangażowanie. Takiego blamażu jak dzisiaj jeszcze nie przeżyliśmy tu w Radlinie - mówił po zakończeniu spotkania Marek Przybysz, szkoleniowiec Górnika. Pierwszy set jeszcze mógł się podobać. Widać było chęć walki o każdą piłkę, był nawet moment, kiedy radlinianie prowadzili. Ostatecznie jednak przegrali 21:25. Nie funkcjonował blok, założenia taktyczne sprzed meczu gdzieś nam się rozwiały. Nie wykazaliśmy się w obronie i tak oto przegraliśmy kolejny mecz - mówił później libero drużyny Górnika Łukasz Majenta.

W drugim secie radlinianie powtarzali i spotęgowali błędy z pierwszej części gry. Problem nie tkwił już tylko w dziurawym bloku, ale w każdym elemencie gry. Co wy blokujecie? - pytał swoich podopiecznych Marek Przybysz. Każdy atak gości kończył się powodzeniem. Marek Przybysz oszołomiony postawą swoich zawodników wyrzucił z parkietu Karola Klosia i Jakuba Stabla i wprowadził dwóch młodzieżowców - Łukasza Taterkę i Kamila Gilnera, którzy na co dzień występują w drużynie juniorów. Dotychczas Kamil Gilner wchodził tylko na zagrywkę, a w meczu z Cukrownikiem zagrał kilkanaście minut. Znakomicie zaprezentował się także 15-letni Łukasz Taterka. Łukasz ma papiery na granie i będzie grał. Na pewno będę mu dawał szansę w następnych meczach. W przyjęciu nie pomylił się praktycznie ani razu - mówił zadowolony z jego występu trener Przybysz.

Drugi set to przegrana gospodarzy 17:25. W ostatniej rozgrywce nic się nie zmieniło. Kolejne błędy, kolejne starty i kolejna przegrana. Tym razem do 21. Mecz zakończył się atakiem Mariusza Prudla wprost na siatkę.