imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

Andrzej stanął na pudle

24.10.2006 00:00
Kolejne sukcesy zawodników UKS „Dwójka” z Rydułtów.
W sobotę 14 października w Hali MOSiR w Rybniku odbył się Puchar Polski w Judo Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych.Na matach rybnickiej hali do walki o punkty dla swoich klubów stanęło 100 zawodniczek (na 128 miejsc) i 124 zawodników (na 144 miejsca). Wśród nich byli dwaj zawodnicy UKS „Dwójka” Rydułtowy - Mateusz Mura i Andrzej Klimas. Pierwszemu z wymienionych niestety nie udało się zdobyć miejsca na podium, ale znakomicie zaprezentował się Andrzej Klimas, który wywalczył 2 miejsce. W jego kategorii wagowej 60 kg startowało aż 16 zawodników i rydułtowski judoka uległ tylko Adamowi Pawłowskiemu z Olimpii Poznań. Andrzej po raz drugi w tym roku pokazał, że jest jednym z najlepszych zawodników w tym towarzystwie - mówi Marek Grzegórski z UKS Rydułtowy. Andrzej Klimas jest tegorocznym medalistą Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Łodzi oraz Olimpiady Młodzieży w Szczytnie.

• Numer: 43 (352)
  • Data wydania: 24.10.06