Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Zdeklasowały rywalki

20.12.2005 00:00
Zespół Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu odniósł zwycięstwo w półfinale powiatowym rozgrywek siatkówki dziewcząt. „Jedynka” była gospodarzem turnieju i dobrze wykorzystała atut własnej sali.
W zawodach wzięły udział również drużyny Gimnazjum nr 4 w Wodzisławiu oraz Gimnazjum w Lubomi. I to one zmierzyły się w pierwszym pojedynku. Wodzisławianki łatwo wygrały 2:0. Również gospodynie nie dały najmniejszych szans koleżankom z Lubomi wygrywając wysoko w setach do 3 i 12. „Jedynka” okazała się zdecydowanie najlepszą drużyną tego turnieju. Siatkarki „Czwórki” tylko na początku drugiego seta dotrzymywały kroku gospodyniom – do stanu 8:8. Potem zespół Gimnazjum nr 1 wyraźnie dominował wygrywając seta 25:16. W drugiej odsłonie rywalki nie miały już nic do powiedzenia – „Jedynka” wygrała 25:7 i cały mecz 2:0. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Teresa Bodus - kapitan, Katarzyna Bornikowska, Edyta Banaś, Paulina Kurlanc, Agnieszka Gonsior, Jagoda Szymańska, Anna Faba, Kamila Gonsior, Joanna Dudzik, Aleksandra Łubik. Opiekunem drużyny jest Aneta Witkowska-Paskuda.