środa, 8 maja 2024

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Taki jestem

13.12.2005 00:00
Ponad 30 uczniów z 15 gimnazjów uczestniczyło w VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim. Przedsięwzięcie zorganizowano w Gimnazjum nr 4.
Każdy z uczestników recytował fragment prozy i poezji. Miał na to 6 minut. W tym roku organizatorzy nie określali tematyki utworów. W ubiegłym roku chodziło o zaprezentowanie twórczości średniowiecznej. Tym razem uczniowie mogli przedstawić dowolny repertuar. Najważniejsze było to, by uczestnicy w recytowanych utworach wyrazili swoją osobowość. Stąd tegoroczne hasło: „Już taki jestem” – mówi organizatorka konkursu Urszula Kipach, polonistka z Gimnazjum nr 4.
 
Pierwsze miejsce zajęła Natalia Langrzyk z Gimnazjum w Skrzyszowie, drugie Agata Jeleń z Gimnazjum w Czyżowicach, natomiast trzecie Zuzanna Nowak z Gimnazjum w Lubomi. Wyróżniono także Małgorzatę Dziwoki i Monikę Zaklukiewicz (obie z Gimnazjum nr 1 w Radlinie) oraz Ewę Borowską z Gimnazjum w Gogołowej.
 
Szymon Staniszewski
Gimnazjum w Rogowie. Udział w tego typu konkursach jest dla mnie jednym z wielu wyzwań. Bardzo lubię poezję i prozę. Przy wsparciu nauczycieli recytowanie wychodzi mi całkiem nieźle. Brałem już udział w ogólnopolskim konkursie recytatorskim w Starachowicach
 
Agata Jeleń
Gimnazjum w Czyżowicach. laureatka II miejsca. Często wybieram książkę zamiast innych rozrywek. Polubiłam poezję i dlatego startuję w takich konkursach. Jeszcze jako uczennica szkoły podstawowej zajęłam II miejsce w konkursie na szczeblu wojewódzkim. Biorę również udział w konkursach gawędziarzy.
 
(raj)
  • Numer: 50 (307)
  • Data wydania: 13.12.05