Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Super babcia

22.11.2005 00:00
Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was - czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super. Również dla uczestników konkursu. Ale to na razie niespodzianka!
Andżelika Grzesiak PP nr 2 Pszów
Ja kocham obie moje babcie tak samo mocno, ale opowiem o babci Heli. Ona mieszka w Pszowie, niedaleko ode mnie. Ma brązowe włosy, z takim siwym i brązowe oczy. Lubi bardzo jak jestem u niej na noc. Ja też chętnie tam chodzę, bo tam jest oczko  wodne z rybami, piasek, kotek i piesek. Babcia często opowiada mi bajki. Razem z babcią chodzę na spacery i pracujemy w jej ogródku.
 
Sandra Sankala PP nr 2 Pszów
Babcia Lola mieszka razem z nami. Ma szare włosy, ale nie pamiętam jaki ma kolor oczu, bo nigdy jej nie patrzyłam. Przez cały czas chodzi w galotach. Babcia daje nam słodycze. Bawię się z nią w chowanego i w kotki, i w pieski. Bardzo mi smakują obiadki, które gotuje. Po obiedzie zawsze śpi z dziadkiem. Babcia nie ma za dużo czasu, bo cały czas sprząta. Moja siostra też ją bardzo kocha.
 
Dawid Siodmok PP 13 w Kokoszycach
Moja babcia nazywa się Helena Pogoda i mieszka razem ze mną w Kokoszycach. Włosy ma czerwone, a oczy chyba niebieskie. Robi mi pyszne kopytka z sosem i zupę nudelową. Jak nie ma nic na obiadek to gotuje pyszny. Lubię jak mi parzy kawę, taką zbożową. Chyba mi się już kończy ta kawa...Jak ma czas to mi opowiada bajki. Pracuje w sklepie, ale na razie jest w domu bo ma gips.
 
Julia Winiarek Przedszkole w Gorzyczkach
Moja babcia ma na imię Regina i mieszka w Gorzyczkach. Ma włosy krótkie, czerwone i jest średniego wzrostu. Jeszcze pracuje. Pomaga w takim szpitalu. Lubię ją odwiedzać. Zimą robi ze mną bałwanki i zjeżdża na sankach. Odprowadza mnie do przedszkola, kupuje lody i często chodzi na spacery. Bawi się zawsze ze mną lalkami i ogląda film o kocie Garfildzie.
 
Julia Zielińska PP 4 w Wodzisławiu
Moja babcia ma na imię Halina i mieszka w Wodzisławiu obok mnie tylko, że troszeczkę daleko.
Ma krótkie włosy i średni wzrost. Często czyta mi bajki, wychodzi ze mną na spcery i gotuje pyszne obiadki. Pozwala mi nocować u siebie. Jest dla mnie dobra, bo robi wszystko co ja chcę. Staram się być u niej grzeczna, bo u drugiej babci to narobiłam już dużo szkód. Ostanio pocięłam obrus.
 
Justyna Filas PP 4 w Wodzisławiu
Babcia Jasia mieszka daleko w dużej chałupie, która ma tak z trzy piętra. Ma brązowe oczy i loczki na włosach. Prawie zawsze chodzi w takiej granatowej bluzce w koniki i takie dziwne rzeczy. Kocham ją za to, że mi pozwala samej wychodzić na dwór i za to, że mi robi różne niespodzianki na śniadanie. Raz np. zrobiła mi naleśniki z cukrem. Bardzo lubimy sobie dawać z babcią buziaki.
 
Karol Musur PP nr 4 w Wodzisławiu
Babcia Wiesia mieszka bardzo daleko w Bliskowicach, ale nie wiem ile to jest kilometrów. Ma takie średnie włosy, troszeczkę pokręcone i jest raczej niska. Pozwala mi wychodzić na drugie podwórko, bo ma dwa. U babci zawsze jest dużo atrakcji. Pomagam jej kosić trawę, niedawno rozkładałem taki duży namiot. Lubię spać u babci, bo zawsze przed snem opowiada mi różne ciekawe historie.
 
Karol Wieczorek Przedszkole w Gorzyczkach
Babcia Marysia mieszka w Uchylsku razem ze mną. Ma takie troszkę siwe, proste włosy i szaroniebieskie oczy. Babcia zawsze daje mi słodycze. Kupiła mi organy i komputer. Bardzo lubię jej pomagać, np. myję naczynia i chodzę do sklepu po zakupy. Lubię, kiedy babcia mi śpiewa przed snem i czyta mi bajki. Robi mi  kluski na parze, naleśniki  i kołocz.
 
Kinga Darleta PP nr 2 Pszów
Babcia Róża mieszka blisko mnie. Często ją odwiedzam. Zawsze jak zjem obiad to mi daje słodycze. Lubię się bawić z babcią w chowanego. Ja się chowam pod pościelkami, a ona za szafą. Babcia bardzo lubi jeść słonecznik i jabłka. Gotuje też dla mnie i mojej siostry. Pomaga mi w różnych rzeczach, np. uczyć się liter i czytać.
 
Marysia Skoczylas Przedszkole w Gorzyczkach
Chciałabym opowiedzieć o mojej babci Agnieszce. Ma czarne, proste włosy i jest już na emeryturze. Mieszka w Gorzyczkach. Lubi oglądać seriale. Kocham ją za to, że mi śpiewa i czyta bajki. Lubię jej pomagać w noszeniu szklanek na górę i sprzątniu po mojej młodszej kuzynce Patrycji. Często bawimy się z babcią w sklep. Bardzo lubię jej kluski z nadzieniem.
 
Olga Borkowska PP  13 w Kokoszycach
Moja babcia mieszka w Kasznicach. Ma na imię Irena. Jej włosy są krótkie, proste i bordowe. Ma niebieskie oczy i jest średniego wzrostu. Kocham ją za to, że ciągle jest uśmiechnięta. Bardzo lubię chodzić z nią na spacery do parku. Zbieramy tam jarzębinę, kasztany i żołędzie i robimy z tego ludziki, albo zwierzątka. Babcia  kupuje mi słodycze i gry. Szkoda, że mieszka tak daleko i rzadko ją widuję.
 
Sandra Damiec PP  13 w Kokoszycach
Babcia Deta mieszka w Kokoszycach. Ma kręcone, blond włosy i piwne oczy. Często opowiada mi bajki. Najbardziej lubię słuchać tej o Czerwonym Kapturku. Lubię chodzić z babcią na spacery do parku. Tam jest dużo ciekawych rzeczy do zobaczenia. Czasem zabieramy na spacer jej psy: Bongo i Czikę. Babcia piecze pyszne ciasta. Mnie najbardziej smakuje jabłecznik.
  • Numer: 47 (304)
  • Data wydania: 22.11.05