Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Liga ruszyła

15.11.2005 00:00
Rozpoczęły się rozgrywki powstałej niedawno Ligi Siatkówki Drużyn Amatorskich.

Osiem zespołów uczestniczy w spotkaniach Ligi Siatkówki Drużyn Amatorskich. Mecze odbywać się będą na zmianę w sali Szkoły Podstawowej nr 3 oraz SP 28. Stworzyliśmy taką ligę na prośbę uczestników wcześniejszych rozgrywek, którzy chcieli systematycznie się spotykać i regularnie rozgrywać mecze. Są to osoby w różnym wieku, które kochają tę dyscyplinę sportu - mówi Roman Zieliński, kierownik działu sportowo-rekreacyjnego MOSiR Centrum, który jest organizatorem rozgrywek. Dodaje, że wcześniej były organizowane turnieje, podczas których zawodnicy wypowiadali się, czy chcą, żeby taka liga ruszyła w Wodzisławiu. Pomysł ten się bardzo spodobał. Warto dodać, że w spotkaniach ligi uczestniczą również siatkarze Górnika Radlin, co podnosi rangę ligi niezrzeszonych. Rozgrywkom patronuje Jan Serwotka, wiceprezydent Wodzisławia, który jest także inicjatorem rozgrywek. To on wręczy na zakończenie puchary.

Organizacją zawodów zajął się MOSiR. A oto wyniki pierwszej serii spotkań w niedzielę, 6 listopada: Młode Wilki pokonały Dąbrówki 2:1 (25-19, 26-28, 15-10), Tresspas zwyciężył w meczu z Trójką 2:0 (25-18, 26-24), a w trzecim meczu najbardziej zacięty i ambitny Ekonomik rozgromił Budowlankę 2:1 (25-16, 14-25, 15-12).

W drugiej kolejce, która odbyła się w minioną niedzielę, w sali SP 28, Dąbrówki uległy drużynie Trespass 0:2, TKKF Karlik pokonał Old Boysów 2:1, a Trójka triumfowała w meczu z Młodymi Wilkami 2:1.

Paweł Latoń z Wodzisławia, kapitan drużyny Młode Wilki
O tym, że rusza liga, dowiedziałem się od znajomego mojej mamy. Namówiłem kilku moich kolegów, z którymi gramy nieraz w szkole i tak powstała drużyna Młodych Wilków. Gramy dla rozrywki, to forma spędzania wolnego czasu.

Dominik Kiepas z Rogowa
Chciałem grać w Lidze Siatkówki Drużyn Amatorskich, bo wiedziałem, że będzie tutaj wysoki poziom. Nie mam jakichś szczególnych, sportowych ambicji, po prostu tak wykorzystuję wolny czas.

Kamil Szajor z Wodzisławia
Do wzięcia udziału w rozgrywkach siatkówki zachęcił mnie kolega. Nigdy wcześniej nie trenowałem, ale uczestniczyłem już w turniejach piłki siatkowej. Cieszę się, że taka liga powstała w Wodzisławiu, bo do tej pory odbywały się rozgrywki głównie piłki nożnej i koszykówki. A tak można się sprawdzić.

Iza Salamon

  • Numer: 46 (303)
  • Data wydania: 15.11.05