Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Pierwsze zwycięstwo

08.11.2005 00:00
Po dwóch porażkach piłkarze Strzelca Gorzyczki wygrali pierwszy mecz w tym sezonie. Na wyjeździe w Pawłowicach pokonali beniaminka II ligi futsalu. Przewyższali rywali we wszystkich elementach gry i odnieśli zasłużone zwycięstwo.
Strzelcy zaczęli mecz bardzo dobrze prowadząc już 4:0. Jednak ambitni gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Jeszcze w pierwszej połowie zdobyli dwa gole, a po przerwie strzelili kontaktowego gola. Goście nie dali się jednak dogonić. Zespół zmobilizował się a doświadczenie i umiejętności piłkarzy Strzelca zaowocowały kolejnymi bramkami. Doskonałymi snajperami okazali się Robert Żbikowski i Adam Jachimowicz, zdobywając w tym meczu po trzy gole a jeszcze jednego dołożył Rafał Pokorny. Podopieczni trenera Jana Adamczyka wykazali się dojrzałością w wykonywaniu założeń taktycznych. Zagrali ambitnie, by zatrzeć złe wrażenie po dwóch porażkach w pierwszych meczach tego sezonu. Jedyną niespodzianką podczas meczu w Pawłowicach były kłopoty z oświetleniem – dwa razy gasło światło i mecz zakończył się z 40-minutowym opóźnieniem.

Okazja do kolejnego zwycięstwa nadarzy się już w najbliższą niedzielę. 13 listopada Strzelec podejmuje we własnej hali kolejnego beniaminka - UKS Dąbrowa 2003 Jaworzno. Mecz rozpocznie się o godz. 18.00.

GKS Futsal Pawłowice – Strzelec Gorzyczki 3:7 (2:4). Strzelec: Marcin Antończyk, Marek Kurzydym, Mariusz Radziszewski, Rafał Pokorny, Robert Żbikowski, Radosław Żbikowski, Adam Jachimowicz, Adam Procek, Dawid Skrzyszowski, Adam Świtała, Grzegorz Styczeń, Bartłomiej Grabczyński.