Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Pechowy początek

01.11.2005 00:00
Drużyna Strzelca Gorzyczki niezbyt szczęśliwie rozpoczęła rozgrywki II ligi futsalu. Podopieczni trenera Jana Adamczyka ponieśli porażkę zarówno w wyjazdowym meczu w Tychach, jak i w pojedynku z zespołem UPOS System Knurów we własnej hali. W obu przypadkach decydująca okazała się słabsza postawa w końcowych minutach gry.
Wyjazdowy mecz z Rodakowskim Tychy był bardzo wyrównany i zacięty a gra stała na wysokim poziomie. Gospodarze strzelili bramkę w pierwszej połowie i zeszli na przerwę przy swoim prowadzeniu. Strzelcy nie poddawali się i doprowadzili do wyrównania. Celnym strzałem z przedłużonego rzutu karnego bramkę na 3:3 strzelił Dariusz Pawłowski na 2 minuty i 38 sekund przed końcem meczu. Niestety, gospodarze zdobyli kolejne dwie bramki kończąc ten pojedynek zwycięsko.

Bardzo wiele emocji dostarczył kibicom mecz Strzelca z UPOS System Knurów w hali w Gorzyczkach. Padło wiele bramek, niestety to gospodarze częściej wyciągali piłkę z siatki. W pierwszej połowie strzelcy objęli prowadzenie 4:2, ale w ciągu minuty stracili dwa gole tuż przed przerwą. Po wznowieniu gry goście ostro natarli i w ciągu kilkudziesięciu sekund objęli prowadzenie po strzale z narożnika boiska. Riposta gospodarzy była natychmiastowa – kilkanaście sekund później w podobnej sytuacji wyrównali na 5:5. Potem zdobyli dwa kolejne gole. Zespół z Knurowa zaczął naciskać, ale grający z kontry strzelcy objęli prowadzenie 9:6. Niestety zbyt wcześnie nastawili się na obronę tego prowadzenia – w piątej minucie przed końcem goście po rzucie rożnym wyrównali. Minutę później objęli prowadzenie. Na 18 sekund przed końcem meczu przy rzucie wolnym trener Adamczyk wycofał bramkarza. Piłkarze Strzelca nie zdołali jednak zakończyć akcji celnym strzałem. Goście z Knurowa skierowali piłkę do pustej bramki i było po meczu.

Drugi mecz przegrywamy w końcówce, po frajersku – denerwuje się prezes Strzelca Stanisław Wujec. Przy prowadzeniu 9:6 nasz zespół stanął. Rywale mieli więcej szczęścia, szczególnie w pierwszej połowie bramki dla Knurowa padały po rykoszetach, które zmyliły naszego bramkarza.

W drużynie Strzelca w tym sezonie występują: Marcin Antończyk i Marek Kurzydym – bramkarze, Dariusz Pawłowski, Bartłomiej Grabczyński, Adam Jachimowicz, Rafał Pokorny, Robert Żbikowski, Radosław Żbikowski, Dawid Skrzyszowski, Jacek Bażan, Mariusz Radziszewski.

Rodakowski Tychy – Strzelec Gorzyczki 5:3 (1:0), bramki dla Strzelca: Robert Żbikowski, A. Jachimowicz, D. Pawłowski.
Strzelec Gorzyczki – UPOS System Knurów 9:11 (4:4), bramki dla Strzelca: A. Jachimowicz – 3, D. Pawłowski – 3, Robert Żbikowski – 2, M. Radziszewski.