Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Pod siatką

25.10.2005 00:00
Zespoły z trzech wodzisławskich gimnazjów spotkały się w kolejnym turnieju siatkówki dziewcząt organizowanym przez wodzisławski MOSiR i Gimnazjum nr 3. Zwycięstwo odniosła drużyna Gimnazjum nr 1.
Na turniej nie dotarł zespół z Gimnazjum nr 4 i zwycięzcę wyłoniono grając systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu po zaciętej walce w ostatnim secie i sporej dawce emocji gospodynie pokonały 2-1 „Dwójkę”. W kolejnym meczu „Dwójka” przegrała również z „Jedynką”. Tak więc o zwycięstwie w turnieju miał zadecydować mecz drużyn Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 1. W pierwszym secie wyrównana walka toczyła się do stanu 14-14, lecz potem seria zagrywek rozgrywającej „Jedynki” Kasi Bornikowskiej pozwoliła odskoczyć na bezpieczną przewagę i skończyć seta do 15. W drugiej partii cały czas trwała wyrównana i zacięta walka. Przy stanie 24-22 dla „Trójki” rywalki wykazały się silnymi nerwami zdobywając trzy punkty pod rząd. Gospodynie doprowadziły do remisu 25-25, ale kolejne 2 punkty zdobyła „Jedynka”, kończąc zwycięsko turniej. Zespół Gimnazjum nr 1 grał w składzie: Teresa Bodus,  Katarzyna Bornikowska, Edyta Banaś, Paulina Kurlanc, Anna Faba, Agnieszka Gonsior, Jagoda Szymańska, Joanna Dudzik, Aleksandra Łubik, Maja Materzok, Martyna Chmielewska a trenerem jest Aneta Witkowska-Paskuda.