Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

RSS

Kibic w prezencie

25.10.2005 00:00
Ile bramek strzelił Janek Woś, jak żongluje piłką Mariusz Zganiacz i jakie ćwiczenia wykonuje na treningu Mariusz Pawełek. Wszystko to mogły zobaczyć maluchy z Przedszkola nr 18.
Jan Woś, Mariusz Zganiacz i Mariusz Patelek - trzech zawodników Odry Wodzisław uczestniczyło w spotkaniu z dziećmi z wodzisławskiego Przedszkola nr 18. Przedszkolaki były zachwycone. Przymierzały piłkarskie buty, koszulki, szaliki. Naśladowały grę na boisku. Wiecie, ile bramek strzeliłem? - zapytał maluchy Jan Woś. Dwadzieścia pięć! - pochwalił się kapitan Odry. Maluchy nagrodziły go oklaskami. A ja nie strzelam goli, tylko bronię dostępu do bramki - wyjaśnił Mariusz Pawełek. Wielu chłopców od razu chciało przymierzyć jego rękawice. Na ochotnika zgłosili się Szymon Rudny i Kamil Skupień. Gracjan Mojsa również chciał się poczuć na chwilę tak dobrym bramkarzem i ubrał koszulkę reprezentacji Polski. To jak Jurek Dudek jest chory, to Mariusz stoi w bramce - wyjaśnił dzieciom żartobliwie Janek Woś. Mariusz Zganiacz pokazał kilka popisowych ćwiczeń z piłką, Mariusz Pawełek zademonstrował maluchom akrobatyczne ćwiczenie, które wykonuje na treningach, a Jan Woś główkował. Dzieci z entuzjazmem naśladowały piłkarzy. Jak bramkarz ćwiczy przed meczem? - pytały panie swoich podopiecznych. Tak ćwiczy! - Asia i Ola, trzyletnie bliźniaczki, w jednakowych sukienkach, bez wahania pokazały wszystkim, jak wygląda piłkarski trening. Spotkanie zakończyło się wręczeniem miłych prezentów. Piłkarze częstowali dzieci cukierkami ufundowanymi przez jedną z firm, wręczyli też klubowe gadżety: swoje zdjęcia oraz zdjęcie drużyny z podpisami wszystkich piłkarzy. Rozdawali też swoje autografy. Dzieci odwdzięczyły się zawodnikom Odry Wodzisław pięknym bukietem kwiatów oraz własnoręcznie zrobioną kukiełką „Kibicem z Przedszkola nr 18". Żebyście nigdy nie przegrali żadnego meczu - życzył piłkarzom w imieniu swoich rówieśników Daniel Grzonka.
 
Zawodnicy Odry spotkali się także z dziećmi z Przedszkola nr 19, a wcześniej odwiedzili Przedszkole nr 6. Jest to uzupełnienie ogłoszonego przez Odrę konkursu plastycznego, w którym uczestniczyło sporo dzieci. 
 
Iza Salamon
  • Numer: 43 (300)
  • Data wydania: 25.10.05