Wtorek, 7 maja 2024

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Serce bez granic

21.12.2004 00:00
Wanda Bukowska została laureatką nagrody „Złota Superata”, przyznawanej corocznie za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki.
Laureatka działalnością kulturalną zajmuje się od 57 lat, natomiast od 23 lat prowadzi dziecięce i młodzieżowe grupy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Wodzisławskiej „Vladislavia”. Jest inicjatorką wielu przedsięwzięć kulturalnych, realizowanych nie tylko na terenie powiatu wodzisławskiego. Nie można zapomnieć m.in. o Międzynarodowym Festiwalu ,,Folklor bez granic”, podczas którego swoje umiejętności mają okazję zaprezentować setki dzieci i młodzieży.
 
„Złota Superata” to jedno z ważniejszych wyróżnień, przyznawanych ludziom kultury w naszym województwie. Mogą je otrzymać autorzy przedsięwzięć, zrealizowanych na obszarze działania Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej, tj. na terenie powiatów: bielskiego, bieruńsko-lędzińskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego, raciborskiego, rybnickiego, wodzisławskiego i żywieckiego oraz miasta Bielsko-Biała, Jastrzębie Zdrój, Rybnik, Tychy i Żory. Wandę Bukowską do nagrody nominował wodzisławski starosta Jan Materzok. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 10 grudnia podczas uroczystej gali w Domu Kultury w Kozach. To dla mnie wielki zaszczyt i satysfakcja, że dostrzeżono moją osobę i to co robię nie tylko na terenie miasta i powiatu. Można powiedzieć, że przeżyłam podwójną radość, bo dodatkowo otrzymałam nagrodę publiczności, która głosowała w trakcie trwania imprezy. Mój sukces nie byłby możliwy bez pomocy rodziców młodych artystów, którzy pomagają mi w prowadzeniu zespołu i przygotowywaniu wielu imprez, a także bez oddania instruktorów, którzy zostają często po godzinach i pracują z dziećmi. Szkoda, że wszyscy, którzy startowali nie mogli otrzymać tej nagrody, bo przecież i ich osiągnięcia w dziedzinie kultury były ogromne - podkreśla W. Bukowska.

(raj)
  • Numer: 52/53 (256/257)
  • Data wydania: 21.12.04