Wtorek, 30 kwietnia 2024

imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii

Mistrzowie rakietki

14.12.2004 00:00
Piętnastoletni Kamil Michalik z Mikołowa był rewelacją turnieju tenisa stołowego VI edycji Grand Prix w Gorzycach
Pierwszy turniej szóstej edycji Grand Prix Gorzyc w tenisie stołowym był popisem piętnastoletniego Kamila Michalika. Zawodnik wygrał w dwóch kategoriach, natomiast w trzeciej zajął trzecie miejsce. W grupie do lat piętnastu zajął pierwsze miejsce. W kategorii wiekowej od 16-45 lat również zwyciężył Kamil. Wysoką lokatę w pierwszej trójce uzyskał także w kategorii open, w której tryumfował Artur Szołtysek z Bojanowa, a na drugim miejscu znalazł się Jacek Dorsz, klubowy kolega Kamila z Mikołowa.

Bez obaw można powiedzieć, że Kamil Michalik przewyższał pozostałych zawodników umiejętnościami o przysłowiową klasę - powiedzieli po zawodach gospodarze turnieju. Rozgrywki zorganizowały kluby sportowe Przyszłość Rogów oraz Czarni Gorzyce z pomocą Urzędu Gminy w Gorzycach.

A oto wyniki turnieju VI Grand Prix. W kategorii do lat 15 pierwsze miejsce wspomniany Kamil Michalik drugie - Paweł Balawajder (UKS Jedynka Pszów), Olaf Urbańczyk (AKS Mikołów), Krzysztof Chlebisz (Czarni Gorzyce). W kategorii od 16 do 45 lat cztery pierwsze miejsca zajęli kolejno: Kamil Michalik, Sebastian Juzek (Przyszłość Rogów), Bogdan Balawajder (UKS Jedynka Pszów), Łukasz Matuszek (Przyszłość Rogów). Najsłabiej była obsadzona kategoria powyżej lat 45, w której wygrał ostatecznie weteran gospodarzy, Krystian Maciończyk z Gorzyc. Kolejne pozycje wywalczyli: Krzysztof Bacowski (TKKF Relaks Wodzisław), Adam Michalik (AKS Mikołów) oraz Zbigniew Siodmok (Naprzód Borucin Bojanów). W kategorii open czołowe pozycje zajęli wspomniany już Artur Szołtysek (Naprzód Borucin Bojanów), na drugim miejscu znalazł się Jacek Dorsz (AKS Mikołów), Kamil Michalik (AKS Mikołów) oraz Łukasz Matuszek (Przyszłość Rogów). Gospodarze rozgrywek zapraszają na drugi turniej, który odbędzie się 19 grudnia, od godziny 9.00, w sali gimnastycznej Gimnazjum w Gorzycach.