Wtorek, 30 kwietnia 2024

imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii

RSS

Muzyczna podróż

14.12.2004 00:00
 „...Druga podróż... w tysiącu i jednej nocy...” - taki tytuł otrzymał kolejny koncert zespołu wokalnego „Absolut”, który odbył się w Wiejskim Ośrodku Kultury w Gołkowicach.
Licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowała się również grupa taneczna „Inkubus” a gwiazdą wieczoru była Marzena Korzonek, laureatka programu „Szansa na sukces” oraz konkursu debiutów na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Na zakończenie zaśpiewała wspólnie z Dawidem Koczym, laureatem programu „Jes-tem jaki jestem”.
 
Koncert wiązał się z pierwszą rocznicą działalności zespołu „Absolut”. Zaprezentowano różnorodne piosenki, był to swego rodzaju przegląd tego co osiągnął zespół w ciągu ostatniego roku. W repertuarze znalazły się również nowe utwory.
 
Podsumowaliśmy rok naszej drogi - mówi Karina Kuśnierz. Coś się tutaj w Gołkowicach rodzi. Jako osoba pracująca z młodzieżą chcę dać im możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu. Nie ma nic lepszego niż przeżycie takiej przygody na scenie. Może za kilka lat z tej grupy wyłonią się takie osoby jak Marzena Korzonek czy Dawid Koczy. Chodzi nam o promocję uzdolnionej młodzieży. Grupa taneczna „Inkubus” jest również moją inicjatywą. Na pierwszy koncert zaprosiłam tancerki z grupy z Gorzyc. Taniec jest nieodłącznym elementem występów scenicznych i wpadłam na pomysł, że można stworzyć taki zespół taneczny. Prowadzi go Dawid Koczy a grupa „Inkubus” działa od trzech miesięcy. Nie ma nic piękniejszego niż poszukiwanie i rozwijanie młodych talentów.
 Koncert w wykonaniu utalentowanych młodych ludzi spotkał się z ogromnym zainteresowaniem - sala była wypełniona publicznością. Nagrodziła ona wykonawców gorącymi oklaskami.
 
Koncertowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych o bardzo różnorodnym charakterze. Swoje prace wystawiali Augustyna Stabla, Michalina Zozworek-Dziwoki, Lilianna Zozworek-Ceglarska, Beata Brząkalik, Daniel Domaradzki, Bogusława Caniboł i Marian Nowotny. Zorganizowali ją Karina Kuśnierz i Dawid Koczy. Zaprezentowane zostały bardzo różnorodne prace plastyczne - drewniane rzeźby, fotografie, grafiki, aniołki z masy solnej oraz haftowane obrazy.
 
Ten obiekt bardzo dobrze się nadaje do organizowania koncertów i wystaw - tłumaczy Karina Kuś-nierz. Warto więc to wykorzystywać. Staramy się przy okazji koncertów organizować wystawy. Są tu różnorodne style i klimaty i to się podoba publiczności. Ludzie w grudniu mają więcej wolnego czasu i chętniej przychodzą na takie wystawy. Organizowaliśmy kiedyś wystawy monotematycze, ale cieszyły się one mniejszym zainteresowaniem.

(jak)
  • Numer: 51 (255)
  • Data wydania: 14.12.04