Bracia bez konkurencji

16.11.2004 00:00
Zawodnicy Klubu Gimnastycznego Radlin odnieśli zwycięstwo w Mistrzostwach Śląska w klasie I (juniorzy młodsi), które odbyły się w radlińskiej Sokolni. Gospodarze zwyciężyli drużynowo, byli też najlepsi w wieloboju i na poszczególnych przyrządach.
Drużyna KG Radlin wystartowała w składzie: Marcin Kaźmierczak, Mariusz Kaźmierczak i Artur Drzeniek. Radlinianie zajęli pierwsze miejsce wyprzedzając Cukrownika Chybie i Orkana Piekary Śląskie. W wieloboju zwycięstwo odniósł Mariusz Kaźmierczak przed swoim bratem Marcinem. Trzecie miejsce wywalczył Dariusz Pisarek z Piekar a czwarty był Artur Drzeniek. Wyniki radlinian w finałach na poszczególnych przyrządach przedstawiają się następująco: ćwiczenia wolne - 1. Mariusz Kaźmierczak, 2. A. Drzeniek; koń z łękami - 1. Marcin Kaźmierczak, 3. A. Drzeniek; kółka - 1. Mariusz Kaźmierczak; skok - 1. Mariusz i Marcin Kaźmierczakowie ex aequo; poręcze - 1. A. Drzeniek, drążek - 1. Marcin Kaźmierczak. Dominacja młodych radlińskich gimnastyków byłaby jeszcze wyraźniejsza, gdyby nie wprowadzono przepisów ograniczających możliwość startu w finałach na poszczególnych przyrządach przez jednego zawodnika. Każdy z radlinian mógł wystąpić tylko w trzech finałach co umożliwiło zawodnikom z innych klubów zajęcie miejsc na podium.