Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Letnie medale

07.09.2004 00:00
Młodzi zawodnicy Górnika Radlin wywalczyli trzy medale podczas cyklu Letnich Mistrzostw Polski w pływaniu. A niewiele brakowało by dorobek ten był jeszcze większy.
W Mistrzostwach Polski 15-latków rozegranych w Poznaniu Beata Kulińska zdobyła srebrny medal na 100 m grzbietowym i brązowy na 200 m tym stylem. Była o krok od podium na dystansie 50 m grzbietowym zajmując 4. miejsce a w konkurencji 200 m stylem zmiennym wywalczyła 7. pozycję. W Oświęcimiu odbyły się Mistrzostwa Polski 13-latków, Dawid Klecha zdobył tam brązowy medal na 100 m klasycznym. Na dystansie 200 m niewiele zabrakło mu do kolejnego medalu - przypłynął na 4. miejscu. Na 50 m motylkiem zajął 7. pozycję. W Oświęcimiu wystartowała również Magda Sosna, która zajęła 12. miejsce na 200 m i 14. na 100 m klasycznym. W krajowej czołówce uplasował się Bogusław Kania podczas Mistrzostw Polski 14-latków w Szczecinie. Wywalczył 9. miejsce na 100 m i 10. na 50 m stylem motylkowym. Zawodnicy są podopiecznymi trenerów Tomasza Buchty, Jacka Kulińskiego i Macieja Rojowskiego, uczniami Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie.

Było to udane zakończenie udanego sezonu, nasi zawodnicy podczas zimowych i letnich Mistrzostw Polski wywalczyli łącznie 9 medali - podsumowuje trener Tomasz Buchta. Na wyższe miejsce w Szczecinie zasłużył Bogusław Kania, w finale B uzyskał wyniki, które dawałyby mu szóste miejsce w zawodach. Niestety o słabszym starcie w eliminacjach zadecydowały nerwy. Podczas swoich występów na Mistrzostwach Polski każdy z tych zawodników znacznie poprawił swoje rekordy życiowe. W tych zawodach brało udział po około 300 pływaków z całego kraju, w tak silnej stawce nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze.