Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Sonda

31.08.2004 00:00
Roman Kubek , dyrektor ZOZ w Rydułtowach Chcemy złożyć wniosek do Urzędu Marszałkowskiego, by pozyskać środki na sprzęt medyczny. W szczególności chodzi nam o zestaw do ultrasonografii i tor wizyjny do laparoskopii na blok operacyjny. Wartość wniosku opiewa na pół miliona zł, z czego naszych udziałów wymaganych jest tylko 10%. To wielka szansa dla szpitala, sprzęt polepszyłby w znacznym stopniu świadczenia dla pacjentów, skrócił-by też czas oczekiwania na badanie.   Sylwester Śmieja, z-ca dyr. d/s technicznych w ZOZ w Rydułtowach Moja praca w sprawie funduszy polega na koordynacji projektu ze strony technicznej. Potrzebna jest masa różnych informacji, począwszy od uzgodnienia zakresu przez niezbędne opisy. Z doświadczenia innych jednostek wynika, że od przyznania wniosku do otrzymania funduszy daleka droga. Trzeba jednak kiedyś zacząć, zdajemy sobie sprawę, że projekt może zostać odrzucony, ale bez prób nie ma przecież efektów.   Ewelina Jabłońska, pacjentka Sprzęt medyczny, pozyskiwany za pieniądze europejskie to pozytywna sprawa nie tylko dla szpitala jako instytucji, ale w szczególności dla pacjentów. Sama miałam okazję korzystać z niego i cieszy mnie to, że podobno wodzisławski szpital otrzymał fundusze na poprawę jakości sprzętu. Mam nadzieję, że nie powtórzą się podawane w mediach informacje jakoby bardzo drogi sprzęt specjalistyczny stał bezużytecznie przez kilka lat na zapleczach i w magazynach instytucji medycznych.
  • Numer: 36 (240)
  • Data wydania: 31.08.04