środa, 22 maja 2024

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

Listy do redakcji

24.08.2004 00:00
W obszernej notatce zamieszczonej w dniu 03.08.2004 r. w Nowinach Wodzisławskich pt. „Sama obrona” były przewodniczący Rady powiatu Samoobrony RP w Wodzisławiu Stanisław Kijewski podaje nieprawdę. I tak:   To nie Stanisław Kijewski złożył w dniu 20.07.04 rezygnację z funkcji przewodniczącego Rady powiatu, tylko uchwałą z dn. 19.07.04 Rady Wojewódzkiej Samoobrony RP został tej funkcji pozbawiony (uchwała rady Wojewódzkiej podjęta została w obecności St. Kijewskiego). Stanisław Kijewski nie pozbawił mnie funkcji w Samoobronie, gdyż nie miał takich kompetencji. Twierdząc, że moje zachowanie bulwersowało znaczną część członków partii miał chyba na myśli siebie i swego syna. Kijewski między innymi za próby podejmowania takich decyzji został pozbawiony funkcji przewodniczącego Rady Powiatu Samoobrony. To Stanisławowi Kijewskiemu i Zdzisławowi Barszcz postawiono wiele zarzutów. (...) Nieprawdą jest, że podpisywałem z Kijewskim jakąś umowę. Jerzy Mikusek   Od redakcji Publikujemy pismo Jerzego Mikuska w sprawie artykułu Rafała Jabłońskiego „Sama obrona” ze skrótami - tylko fragmenty odnoszące się do treści artykułu. Pominęliśmy stawiane przez J. Mikuska w stosunku do swoich dotychczasowych kolegów partyjnych zarzuty popełnienia przez nich przestępstw. O tym czy takowe przestępstwa zostały rzeczywiście popełnione może zdecydować sąd.
  • Numer: 35 (239)
  • Data wydania: 24.08.04