Najlepsze na Śląsku

18.05.2004 00:00
Trzy medale zdobyli szermierze Górnika Radlin podczas Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych w szpadzie, które zostały rozegrane w radlińskim Domu Sportu. Dziewczęta triumfowały w turtnieju drużynowym a Dominika Mosler wywalczyła tytuł mistrzowski również w rywalizacji indywidualnej. Wśród chłopców o krok od złota był Roman Mężyk.
Dominika Mosler wysoko pokonała w półfinale Magdalenę Ruszkowską z Pałacu Katowice 15:7. W finale zmierzyła się z Hanną Gotszalk - koledżanką klubową swojej półfinałowej rywalki. Z tej walki również wyszła zwycięsko wygrywając 15:10. W turnieju drużynowym pierwszy zespół Górnika w składzie: D. Mosler, Martyna Szymańska, Małgorzata Nowak i Klaudia Lis pokonał Pałac Katowice 45:38 zdobywając tytuł mistrzowski.

Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Nycz z Piasta Gliwice. W finale pokonał radlinianina Romana Mężyka jednym trafieniem 12:11. W turnieju drużynowym zespół Górnika w składzie: R. Mężyk, Waldemar Dudkiewicz i Sławomir Kowalski zajął czwarte miejsce przegrywając w walce o brązowy medal z drugą drużyną Muszkietera Gliwice 45:36.