Turniej małej rakietki

30.03.2004 00:00
Po kilkutygodniowych zmaganiach dobiegł końca turniej Grand Prix Wodzisławia Śl., organizowany przez TKKF „Relaks” i Urząd Miasta. W całym turnieju wystartowało 60 zawodników z regionu. Byli zawodnicy z Rybnika, Jastrzębia, Pszowa, Wodzisławia i Rydułtów. Średnio w każdym etapie startowało 24 zawodników - mówi Antoni Szwab, prezes TKKFu „Relaks”.
W klasyfikacji końcowej liczyły się trzy najlepsze występy poszczególnych zawodników. W kategorii najmłodszej do 15 lat żadnego punktu nie oddał Paweł Balawajder uzyskując maksymalny wynik, 160 punktów. Na II miejscu uplasował się Łukasz Kozielski (138 pkt.), zaś III był Michał Nowak (92 pkt.). Wszyscy młodzi zawodnicy pochodzą z Wodzisławia Śl. Podobna sytuacja wynikła w kolejnej kategorii wiekowej (16-40 lat), gdzie mimo przegranego ostatniego etapu zawodów Grzegorz Stebel wywalczył maksymalną liczbę punktów. Było to możliwe dlatego, że poprzednie trzy etapu zawodów ukończył z kompletem punktów. Dziesięć oczek mniej uzbierał Witold Elsner z Zawady i uplasował się na II miejscu. Trzecie miejsce zajął Józef Przybyła (138 pkt.). W kategorii wiekowej 41-60 lat, nie można było stwierdzić do samego końca, kto odniesie zwycięstwo. Pretendentów na to miejsce było dwóch - Krzysztof Badowski i Janusz Makowski. To jednak ten pierwszy czterema punktami pokonał swojego klubowego kolegę i ze 158 punktami wywalczył miejsce pierwsze. Trzecie miejsce przypadło w udziale Kazimierzowi Franiczkowi (150 pkt.). W czwartej najstarszej kategorii historia się powtórzyła. Stanisław Stebel z kompletem punktów pokonał Antoniego Szwaba (154 pkt.) i Stanisława Mrożka (146 pkt.)