Medalowa „Dwójka”

27.01.2004 00:00
Na Mistrzostwach Śląska, organizowanych w Bytomiu 17 i 18 stycznia, nie zabrakło również zawodników z naszych klubów. UKS „Dwójka” do zawodów wystawiła 7 zawodników i zawodniczek. Z wodzisławskiego „Satori” na zawody pojechało czterech judoków. W silnie obstawionym turnieju, gdzie brało udział ponad trzystu zawodników z całego śląska ekipa z „Dwójki” wywiozła 4 medale, a kolejnych trzech zawodników uzyskało miejsca punktowe.
W kategorii młodzików w wadze do 50 kg III miejsce zajął Krzysztof Seemann, przegrywając jedynie walkę finałową. Również III miejsce zajął Andrzej Klimas w kategorii wagowej do 42 kg. Mateusz Mura najmłodszy zawodnik UKS-u „Dwójki” w kategorii wagowej do 38 kg zajął pozycję VII. Jest to pozycja punktowana w Mistrzostwach Śląska. W Juniorkach młodszych Julianna Chyłek wywalczyła II miejsce w swojej kategorii do 48 kg, V miejsce zajęła Marta Twardzik w kategorii wagowej do 57 kg. Trener Jan Mańka również w najstarszej kategorii juniorów i juniorek, gdzie wystawił Kingę Moczydłowską i Marcina Masłowskiego odniósł wysokie zwycięstwo. Kinga wywalczyła srebrny medal w wadze do 78 kg, a Marcin w wadze do 73 kg zajął punktowane VII miejsce. Podczas tych zawodów Jan Mańka pozostał jedynym trenerem UKS-u „Dwójka”, z powodów finansowych musiał klub opuścić drugi trener. Mimo to władze klubu chcą utworzyć trzecią grupę judoków i po feriach zimowych odbędzie się nabór zawodników. Zapisać może się każdy chętny, jednak nie ukrywamy, że osoby z rocznika 93' są dla nas najcenniejsze, bowiem od tego wieku zawodnicy są nadzieją na późniejszych turniejach i zawodach. Teraz bariera jest bardzo
niska, aby liczyć się na matach całego kraju już od najmłodszych lat trzeba uprawiać tę dyscyplinę - wyjaśnia Marek Grzegórski, sekretarz „Dwójki”

Z Wodzisławia najwyższe V miejsce zajęła Sandra Pniak w kategorii wagowej do 48 kg w młodziczkach. W juniorach młodszych VII miejsce zajął natomiast Damian Rus. Jak mówi trener Wojciech Klimek w klubie „Satori” jest wielu zawodników kontuzjowanych dlatego, też tak mało wystartowało w Mistrzostwach Śląska.

Zawodnicy obu klubów już teraz myślą o kolejnych zawodach i turniejach. 31 stycznia również w Bytomiu odbędš się eliminacje  OTK w kategorii juniorów i juniorek, zaś dzień później w Pawłowicach odbędą się I eliminacje dla młodzików i młodziczek.