środa, 8 maja 2024

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

Garść medali

17.12.2003 00:00
Zawodnicy „Satorii” bardzo dobrze wypadli podczas mikołajkowego turnieju w Simoradzu
W zawodach uczestniczyło 160 najmłodszych dżudoków z 14 klubów. Wodzisławianie drużynowo zajęli trzecie miejsce, natomiast indywidualnie wywalczyli osiem medali. W wadze do 27 kg zwyciężył Maciej Kowalski, natomiast srebro wywalczył Maciej Klimek. Na najwyższym stopniu podium stanęła również Weronika Kozik, rywalizująca w wadze do 26 kg. Bardzo dobrze wypadła także Agata Mendla (srebro) oraz Monika Gwizda (brąz). Obie zawodniczki walczyły w wadze do 30 kg. Adam Pawłowski z kolei zajął drugie miejsce do 36 kg. Kozik Mateusz był trzeci do 39 kg, natomiast Sandra Pniak wywalczyła srebro do 48 kg. Z postawy swoich podopiecznych zadowoleni są trenerzy „Satorii” Wojciech Klimek i Ireneusz Piątkowski. Jak twierdzi ten pierwszy, na szczególne wyróżnienie zasługuje Maciej Klimek i Agata Mendla. Mimo tego, że trenują 3 miesiące, umiejętnościami przewyższyli wielu rówieśników. To cieszy i daje dobre prognozy na przyszłość - mówi wyraźnie zadowolony trener. Już następnego dnia po powrocie z Simoradza pięciu dżudoków z „Satorii” wystartowało w turnieju grand prix w Pawłowicach. Wywalczyli tam trzy medale zajmując indywidualnie pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Należy dodać, że po przejściowych kłopotach z miejscem do treningu młodzi wodzisławianie, dzięki przychylności władz miasta, intensywnie trenują w budynku byłego żłobka na os. Piastów. W dalszym ciągu do klubu mogą zgłaszać się miłośnicy tego sportu. Zapisy organizowane są w poniedziałki i środy od godz. 17.00 do 20.00.