Wtorek, 7 maja 2024

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

Nowy rekord Dawida

10.12.2003 00:00
Podczas pływackich Drużynowych Mistrzostw Makroregionu rozegranych w Kędzierzynie-Koźlu zawodnik Górnika Radlin Dawid Klecha ustanowił rekord  Śląska na 200 m stylem klasycznym. Przepłynął ten dystans w czasie 2:45,55.
Rekordzista z Radlina zwyciężał także na dystansach 50 m i 200 m dowolnym oraz 100 m zmiennym, zajął 2. miejsce na 100 m klasycznym. Oliwia Romuzga wywalczyła 2. miejsce na 100 i 200 m grzbietowym i 3. miejsce na 100 m dowolnym; Jakub Czarnota był 4. na 200 m klasycznym a Marcin Giza - 5. na 100 m klasycznym. Radlińska sztafeta w składzie: D. Klecha, J. Czarnota, M. Giza i M. Krzyszczuk zajęła 2. miejsce na dystansach - 4 x 50 m stylem dowolnym oraz zmiennym, a także na 4 x 100 m zmiennym. W klasyfikacji mężczyzn wśród 20 klubów makroregionu podopieczni trenera Tomasza Buchty, uczniowie Zespołu Szkół Sportowych zajęli 3. miejsce. Dawid Klecha był drugi w klasyfikacji na najlepszego pływaka zawodów. Mistrzostwa były eliminacjami do Zimowych Mistrzostw Polski i stały na wysokim poziomie.