Wtorek, 7 maja 2024

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

Na czele rankingu

10.12.2003 00:00
Podczas zawodów Pucharu Polski Juniorów rozegranych w Gliwicach zwycięstwo odniósł Daniel Skatuła, w finale dziewcząt wystąpiła Katarzyna Szurmańska, zajmując drugie miejsce.
W turnieju chłopców wystąpiło 105 szpadzistów. Daniel Skatuła pokonał w finale Mateusza Capaję z Muszkietera Gliwice. W czołówce znalazło się jeszcze kilku szermierzy Górnika Radlin. Mateusz Dudkiewicz był siódmy, Sebastian Karl - dwunasty a Roman Mężyk - dwudziesty pierwszy. W turnieju dziewcząt rywalizowało 125 zawodniczek. Kattarzyna Szurmańska w finale uległa Ewie Nelip z Pałacu Katowice. Mazrena Kwaśnik zajęła 17. miejsce, Dominika Mosler - 21., Arleta Mlytz - 25. a Agata Macionczyk była 30.

Dobrze się spisała radlińska ekipa w zawodach Pucharu Polski Młodzieżowców - do lat 20. Młodzi szermierze w gronie starszych rywali poradzili sobie dobrze. Oto wyniki najlepszych z nich: 6. Daniel Skatuła, 18. Dawid Saktuła, 26. Sebastian Kral, 27. Mateusz Dudkiewicz, 29. Mateusz Hołyński; 16. Dominika Mosler, 31. Arleta Mlytz, 32. Katarzyna Szurmańska.

W rankingu Polskiego Związku Szermierczego do lat 17 prowadzi Daniel Skatuła, który zgromadził 11 pkt, 9. miejsce zajmuje Mateusz Dudkiewicz - 47 pkt a 11. Sebastian Kral - 45 pkt. Wśród dziewcząt 5. miejsce zajmuje Dominika Mosler z 78 pkt, 7. Katarzyna Szurmańska - 54 pkt a 31. Marzena Kwaśnik - 18 pkt.