Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Gminni stypendyści

12.11.2003 00:00
Siedmiu uczniów szkół podstawowych i gimnazjów otrzymało stypendia ufundowane przez władze gminy. Wręczono je podczas spotkania, które odbyło się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gorzycach. Takie wsparcie dla zdolnych uczniów wprowadzono w tym roku uchwałą Rady Gminy.
Uchwalony regulamin przewiduje, że stypendium może otrzymać uczeń ze średnią ocen przynajmniej 5,0, co najmniej dobrą oceną z zachowania oraz osiągnięciami w konkursach i olimpiadach wojewódzkich (co najmniej 3. miejsce). Dochód w rodzinie nie może przekraczać 600 zł brutto na osobę.

Stypendia przyznano po raz pierwszy a otrzymali je: Krzysztof Długosz z SP w Bluszczowie, Mateusz Talik z SP 1 w Gorzycach, Rafał Chytroszek i Dominika Rogińska z SP w Olzie, Szymon Tatarczyk i Zuzanna Parzych z Gimnazjum w Gorzycach oraz Michał Psota z Gimnazjum w Turzy Śląskiej.

Cieszę się, że mogę powitać tak wyjątkowych gości - najlepszych uczniów wraz z rodzicami - mówiła wójt Krystyna Durczok. Wasze osiągnięcia są źródłem dumy dla rodziców, nauczycieli, szkoły i gminy. Dziękuję tym, którzy przyczynili się do ustanowienia tych stypendiów. Nie są to zawrotne kwoty, ale myślę, że będą zachętą do osiągania dalszych sukcesów i pomogą w zrealizowaniu waszych marzeń.

Oby w przyszłym roku na takim spotkaniu było jeszcze więcej uczniów, żeby gminie zabrakło pieniędzy na stypendia - zażartował jeden z rodziców na zakończenie spot-kania stypendystów z władzami gminy.

(jak)
  • Numer: 46 (198)
  • Data wydania: 12.11.03